GreenLIGHT Therapy vs Blue Light Therapy – A kutatás áttekintése
Előszó: A fényterápiás szakemberek független tanulmányai megerősítették, hogy a Sunnex Biotechnologies Lo-LIGHT lámpák által biztosított zöld fény hullámhosszak az optimális fény hullámhossza az emberi kronobiológia szabályozására szolgáló fiziológiai válaszok kiváltására. A Harvard Egyetem Alvási Orvostudományi Divíziójának kutatói egyetértettek abban, hogy az emberi cirkadián rendszer csúcsérzékenysége megegyezik a Sunnex Biotechnologies Lo-LIGHT lámpáinak zöld fényével. Ez a következtetés a National Space Biomedical Research Institute-nál vezetett Lo-LIGHT lámpákon végzett tanulmányon, valamint a Harvard Egyetem Alvási Orvosi Osztályán végzett egyéb tanulmányokon alapul. A NASA fejlett képességekkel foglalkozó részlegének folyó tanulmányaira hivatkozva a Harvard kutatói ezt állítják “új információ az emberi cirkadián rendszer csúcsérzékenységéről, amely meghatározza, hogy a leghatékonyabb speciális fényforrás csúcsa 500nm-nél (szemben a
470 nm-t a Philips Lighting, Eindhoven, Hollandia által gyártott lámpák, mint eredetileg javasolt), és ezért új, speciális fényforrást azonosítottunk tanulmányainkhoz; a laboratóriumunkat speciális lámpákkal (a Sunnex Biotechnologies, Winnipeg, MB, Kanada) gyártották, amelynek csúcsérzékenysége 500nm körüli volt. “
[A NASA Space Életéből Fizikai Tudományok Kutatása Alkalmazási terület Feladatkönyv – Photic Countermeasures értékelése a neuro-viselkedési teljesítmény és az alvás-ébresztési szabályzás cirkadián bevonására az űrrepülés előtt és alatt.] Többet a felülvizsgált tanulmányokról, amelyek megerősítik, hogy az alacsony intenzitású GreenLIGHT az optimális fénytechnika a cirkadián ritmusok szabályozására és az emberi fiziológiára gyakorolt hatásának.
Definíciók: A “kék fény” és a “zöld fény” kifejezést különböző csoportok használják a látható spektrum különböző területeinek leírására. Ebben a megbeszélésben a “kék fény” és a “zöld fény” kifejezést használjuk a következő definíciók szerint:
Kék fény olyan látható fény hullámhosszakból áll, amelyek kék vagy indigónak tűnnek az emberi szem számára, és 480 nm-nél (és 400 nm-nél hosszabb) látható fény hullámhosszakból állnak. Ez a meghatározás a “kék fényviszony” kifejezéssel is foglalkozik, amely a látható fény hullámhossza által okozott fotokémiai stresszre gyakorolt retinális érzékenységet írja le, amely 440 nm-es csúcsoknál csúcsossá válik, és a csúcs csúcsát 470 nm-re, a csúcs 10% -át pedig 500 nm-re esik . A kronobiológiai beavatkozásokhoz használt “kék” fényterápiás lámpák a régióban 450 nm-ről 479 nm-ig terjedő hullámhosszakat használnak.
Zöld fény olyan fényáramú hullámhosszakból áll, amelyek a néző számára zöldek vagy pórázszerűek, és 480 nm-nél (és rövidebb, mint 570 nm-nél) nagyobb hullámhosszakból állnak. A Sunnex Biotechnologies Lo-LIGHT lámpákban alkalmazott GreenLIGHT technológia egy keskeny sávú zöld hullámhosszból áll, amely közel 500 nm-es csúcsot mutat.
Volt néhány vita a kék fény hullámhossza relatív hatékonyságát illetően, azaz a 480 nm-nél rövidebb hullámhosszúságokat a Sunnex Biotechnologies GreenLIGHT technológiája által biztosított 500 nm-es tartományban a fény hullámhosszaival összehasonlítva. Egyes kutatócsoportok és gyártók azt a benyomást keltették, hogy a kék fény hullámhossza a fényterápia leghatékonyabb és legeredményesebb hullámhossza. Azonban éveken át tartó tanulmányok kék és “kékzel dúsított” fényével most már nyilvánvaló, hogy ez nem így van. (Lásd Ref-szerkesztőség a Sleep Medicine-ban) A Surrey University Chronobiology Center egyik tanulmánya szerint kék fény monokromatikus kék fény (479 nm) csak annyira hatékony, mint a szokásos fehér [polikromatikus] fénycső a fiziológiás reakció (melatonin szuppresszió) kiváltásában, még a fiatalok számára is. A Harvard Medical School és a Rush University Medical Center tanulmányai nem tudták bizonyítani, hogy a kék hullámhosszak arányának növelése egy fényforrásban javította hatékonyságát az emberek cirkadián ritmusának megváltoztatásában. (Lásd Ref)
Újabban egy, a SCIENCE Translational Medicine-ban megjelent tanulmány, amelynek szerzői között sok olyan kutató van, akiknek korábbi tanulmányai a kék fény fényterápiás szintjének emelésére vonatkozó indoklást (Brainard, Czeisler, Lockley stb.) Igazolták hogy a kék fény hullámhosszak arányának növelése nem jár a fényterápia szempontjából. Olvass tovább. Ezzel ellentétben a LO-LIGHT lámpák olyan hatékonynak bizonyultak, mint a fehér fénycsövek, amelyek több mint 10-szer annyi intenzitást (irradiance) biztosítanak. Olvass tovább
Ezenkívül az emberi lencse sárgul a korral, amely lényegesen korlátozza a káros kék fény hullámhosszait a retina eléréséért negyven embernél. Ez általában pozitív adaptáció, mivel a retina egyre inkább hajlamos a kék fény károsodására az életkorral. Azonban a sárguló lencse korlátozza a kék fény elérését a retina felé, és csökkenti a kék fény vagy a kék fény fokozott terápiás lámpák hatékonyságát. A tanulmányok azt mutatják, hogy a kék fény átvitelének a retinához viszonyított korral összefüggő csökkenése a kronobiológiai élettanilag megfelelő korrelált csökkent érzékenységhez kötődik a kék fény hullámhosszainak való kitettséghez. (Lásd Ref.) Ezzel szemben a sárguló lencse nem korlátozza a lámpák által kibocsátott fényhullámok arányos átvitelét a GreenLIGHT technológiával. Ezért, a kék fény hullámhosszúságú lámpáktól eltérően, a Lo-LIGHT lámpák összehasonlító hatékonysága nem csökkenti az életkort, amely minden korosztály számára biztonságosan használható.
A fénykibocsátás fiziológiai válaszának mértékét az indukált fáziseltolódás mértéke és az éjszakai melatoninszintek szűkülésének mértéke határozza meg. A GreenLIGHT alacsony intenzitású képességét a Sunnex Biotechnologies Lo-LIGHT terápiás lámpából, hogy ezzel egyenértékű élettani választ indukáljon, amelyet a fehér fény intenzitásának indukálta, amit a Canadian Defense Department RD Center és az US Air Erő.
Ez a tanulmány, amely összehasonlítja a fototerápiás eszközök fáziseltolódási képességét, megállapította, hogy a Sunnex Biotechnologies Lo-LIGHT kettős toronyegység kétszer olyan hatékony, mint a fényintenzitás (energia) kevesebb, mint 10% -a. (a Litebook®) A GreenLIGHT technológia ugyanolyan hatásosnak vagy hatékonyabbnak bizonyult, mint bármely más tesztelt készülék, bár csak a fototerápiás eszközök által biztosított fényintenzitás nagyon kis hányadát szolgáltatta. A szerzők arra a következtetésre jutottak: “A [Sunnex Biotechnololgies] fénytorony volt a legjobb eszköz, ami melatonin szuppressziót és cirkadián fázisváltozást okozott, viszonylag mentes a mellékhatásoktól”. (Lásd Ref.).
A SunLet-Biotechnologies zöld fénykibocsátó Lo-LIGHT lámpák kiválasztása a Harvard Egyetem 105 napos Mars Missziójában való használatra igazolja a GreenLIGHT technológia előnyeit és kiválóságát. A National Space Biomedical Research Institute (NSBRI) sajtóközleménye a kutatócsoport vezetője szerint “A korábbi laboratóriumi vizsgálatok alapján arra számítunk, hogy a rövidebb hullámhosszúság zöld fény hogy a melatonin jelentősen lecsökken, ami jobb teljesítményt eredményez éjszakai munka során. “(Tovább)
Négy korai vizsgálatban (Thapan és munkatársai, J Physiol 2001, Brainard és munkatársai, J Neurosci 2001, Cooper és munkatársai, ARVO 2004, és Wright és munkatársai, J. Pineal Res 2004). Az első kettő, Thapan és Brainard, olyan adatokat mutat be, amelyek azt mutatják, hogy az agy nem-vizuális központjainak humán spektrális fotoérzékenysége az éjszakai szérum melatonin-szuppresszióval mérve csúcsokat mutat a látható fény spektrum kék régiójában, 459 nm-en (Thapan) és 464 nm (Brainard). Azonban a későbbi vizsgálatok a maximális spektrális érzékenységet a melatonin-szuppresszió és a fáziseltolódás tekintetében a látható spektrum zöld tartományában, 500 nm-en (Wright) összpontosították, vagy alapvetően laposak voltak a 460-500 nm-en (Cooper). a spektrum látható kék területe a spektrum zöld területének rövid végéig.
Nem mindegyik tanulmányt ugyanolyan feltételekkel végezték. A Thapan-papír gondos olvasata azt mutatja, hogy a fotoreceptor rendszer spektrális érzékenységének meghatározása érdekében az adatokat “lencse-sűrűségváltozások” [sárgulás] figyelembevételével “korrigálták” oly módon, hogy azok nem vonatkoznak a fényterápiára, mivel a fényterápiás felhasználó spektrális érzékenységét a lencse abszorpciója befolyásolja. Amint az Eredmények részben (263. oldal), “a pre-receptoros szűrés hatása a lencsén a 2C. Ábrán látható. A lencse sűrűségének korrekciója a cselekvési spektrum maximális érzékenységét rövidebb hullámhosszra változtatta.” Amint ez a “korrekció” befolyásolhatja a fényterápia felhasználójának spektrális érzékenységét, ezt a csoport későbbi tanulmányában (Exp Gerontology-Herljevic és munkatársai), ahol azt találták, hogy középkorú alanyok esetében (átlagéletkor 57 év) “szignifikánsan csökkentette a melatonin szuppressziót, ami a fiatal szubjektumokhoz képest a rövid hullámhosszúság (456 nm) fényének következménye volt.” Ezek az eredmények valószínűleg tükrözik a lencse-sűrűség életkorral kapcsolatos változásait
A Brainard-tanulmány a fotoreceptor rendszer érzékenységének meghatározására, valamint a lencse sárgulásának a korra gyakorolt hatásával semlegesítette a spektrális érzékenységet. Ebben a vizsgálatban a fiatalabb alanyokat (átlagéletkor 24) választották ki, mivel, amint azt a p. A papír 6406-ból “az öregedő emberi lencse kifejti a pigmentációt, ami gyengíti a rövidebb látható hullámhosszúság átvitelét a retina felé.” Ebben a tanulmányban az önkéntesek életkorát 18-30 évre korlátozzák. ” A Brainard meghatározta 464 nm-es csúcsát az agy nem-látásos fotikus bemenet spektrális érzékenységéhez azáltal, hogy az adatokat egy görbéhez illesztette, olyan elméleti feltevések alapján, amelyeket később helytelennek talált. Valójában a papírban közölt adatok valóban demonstrálják a maximális melatonin-szuppressziót 505 nm-en, és nem mutatnak szignifikánsan nagyobb érzékenységet 460 nm-nél, mint 505 nm-nél vagy 480 nm-nél. [Kérjük, forduljon a Sunnex Biotechnologieshoz, ha részletesebb magyarázatot szeretne kapni erről]
A Thapan és a Brainard által végzett tanulmányoktól eltérően, amelyek spektrális érzékenységet elemeztek a normál felnõttlencse hatása nélkül, Wright és Cooper késõbbi tanulmányai nem végeztek tanulmányokat a felnõtt lencse hatásának negatívan történõ vizsgálatára. Wright és munkatársai azt találták, hogy a melatonin-szuppresszió és a fáziseltolódások a legérzékenyebbek a zöld fényhez 480-520 nm-en, és Cooper és munkatársai azt találták, hogy a spektrális érzékenység alapvetően 460-500 nm-es síktól függ.
E tekintetben érdemes megjegyezni egy Benedetti és mtsai. (J Clin Psychiatry, 2003), amely 30 perces expozíciót adott a 400 lux Sunnex Biotechnologies zöld fénynek, a “fényterápiát egyénileg szabták meg, hogy 2 órás előrejelzést biztosítson a reggeli fénynek”. (Gutman és Goodwin, neurobiológia és a rendellenességek kronobiológiája a 16. European College of Neuropsychopharmacology Congress-ban, 2003). A 30 perces reggeli expozícióval és a Lo-LIGHT lámpa 400 lux-os zöld fényével végzett vizsgálata során a betegek 1½-2 órás fázisú előrehaladása kedvezően hasonlítható össze a 30 percig tartó reggeli 10 000 lux “fényes” a szakirodalom szerint.
A Lo-LIGHT lámpákkal foglalkozó amerikai katonai kutatási és fejlesztési központban végzett széles körű kísérletek azt mutatták, hogy az éjszakai melatonin szintek nappali szintre való csökkentése kevesebb mint 30 perc alatt jelentkezik, és a Lo-LIGHT fénysugár 300 lux fényerejű közvetett expozíciója, Könnyű lámpák és az expozíció befejezése után több mint 2 órán át fennmarad. Ezeket az eredményeket a parti őrség vágóinak legénységén végzett normál műveletek során végzett kísérletekről számoltak be, és kedvezően hasonlították össze a szakirodalomban szereplő 10 000 lux “fényes” fény hatásával. (Aviat Space Environ Med., 2005 június; 76 (6 Suppl): B108-18. Comperatore és munkatársai)
Az a tudományos alap, amelyre a kék fény és a “kék színű” fényterápia indokolt volt, vagyis az agyi fényérzékeny központok felé vezető, a látáson nem érintett fényérzékenységi központok spektrális érzékenysége tükrözi a melanopszin spektrális érzékenységét téves. “A Revell és a Skene (Chronobiol Int., 2007) szerint” a polikromatikus fényre adott válasz nem predikálható a melanopsin fénysugárzásos spektrális érzékenységéből, és hogy nem csak melanopszin indukálja a melatonin szuppressziót válasz”.
A terapeuták kötelessége, hogy figyelembe vegyék a kék fény hullámhosszának a retinán való expozícióját. Különös kockázati tényezők vannak a szemészeti egészségre, amelyek a fényes vagy kék fényterápia használatával kapcsolatosak. (Bővebben a fényterápiás szemészeti kockázatokról). Megjegyezték, hogy mivel a kék fény hullámhossza nem szükséges a hatékony fényterápiához, ésszerű óvatossággal minden kék fény hullámhosszát kiszűrni a fényterápiás eszközökből. Ahogyan egy kutató kijelentette (Behav Sleep Med 2007, 51 (1): 57-76, Lack and Wright); “aggodalomra ad okot az úgynevezett” kék fényviszonyok “is, amelyek potenciálisan csúcsserkentő hatást gyakorolnak a 420-480 nm-es tartományban. Időközben azt javasolják, hogy az 500-530 nm hullámhossz tartományban (kék-zöld ) továbbra is hatékonynak kell lennie, miközben elkerülni fogja a feltételezett kék veszélyt. “
Mivel most kiderült, hogy a kék fény hullámhossza nem jár a fényterápia szempontjából, a kék fényt kibocsátó fényterápiás lámpák hosszú távú használata nem tűnik indokoltnak. Bár az AMD kórokozója nagyon összetettnek bizonyult, és még nem teljesen ismert, elegendő információ áll rendelkezésre annak bizonyítására, hogy a kék fénynek való nagyobb kitettség jelentősen megnövelheti a valószínűségét. Olvassa el – A logikailag elegendő alapot a kék fény létrehozásához hozzájárul az AMD fejlesztéséhez. Azok a kijelentések, hogy a retinát a 450 nm-480 nm spektrális tartományba tartozó kék hullámhosszúság fokozott szintje miatt nem befolyásolják hátrányosan, a felhasználók látásmódja a retinális elváltozások kiváltásához szükséges fény intenzitásából eredő biztonsági előírásokon alapul, és nem foglalkozik a az AMD kifejlődésének elősegítése a hólyagos halálos oxidatív károsodás miatt, amelyet a kék fény felszívódása okoz a retinális sejtekben.
A Sunnex Biotechnologies lámpák által biztosított, alacsony intenzitású zöld fények ugyanolyan hatékonyak, mint a fehér fény intenzitása (400 vagy 6000 lux), és kényelmesen és biztonságosan illeszthetők bármilyen olyan környezetbe, ahol a fényterápia vagy a világos napi ritmusok szabályozása előnyös. A legújabb kutatások alátámasztják álláspontunkat, miszerint a Lo-LIGHT lámpák által biztosított alacsony zöldfehogyasztású intenzív fényforrások használata a leghatékonyabb megoldás a hatékonyság és a biztonság eléréséhez.
Ha hasznos az olvasó számára, kérjük, vegye figyelembe, hogy:
300 lux Sunnex Biotechnologies zöld fény = 19 x 10³ foton / cm²
vagy = (80 mikrow / cm2)
Rendelje meg a Superior Lo-LIGHT terápiás lámpát most.
Észak-Amerikában rendelkezésre áll egy kockázatmentes bérleti program. Ha a készüléket a bérlet időpontjától számított 2 hónapon belül vásárolja meg, az összes bérleti díj a vételárra vonatkozik. Rendelje meg most!
A Sunnex Biotechnologies Lo-LIGHT fényterápiás lámpa ötéves garanciával rendelkezik. Részletek
A nevem Kat Moghanian.
LMFT vagyok és a San Francisco Egyetemen szereztem diplomát a tanácsadó pszichológiában.
A különböző háttérrel, kultúrákkal, nemi identitással és szexualitással rendelkező emberekkel való együttműködés során elismeri a különböző megközelítések szükségességét, és együttműködik veletek, hogy megtalálják a leginkább vonzó módszereket. Nagyon aktív vagyok a megbeszélések során, és együtt dolgozunk egy nyugodt légkörben, amely segít Önnek abban, hogy a lehető legtöbbet hozza ki az időből. A cél az, hogy eljussunk ott, ahol szeretnénk vagy magunkkal és másokkal való kapcsolatunkban kell lennünk.
Kivel dolgozol?
Mit segítesz?
Támogatom azt az elképzelést, hogy az emberek jogosultak saját értékeik meghozatalára, így nagyon ügyelnek az ügyfelekkel való foglalkozásra. Az empátiát, a kíváncsiságot és a humort használom a munkamenetekben, amikor együtt dolgozunk a terápiás célok elérése érdekében. Ez azt is jelenti, hogy eldöntheti, hogy mit szeretne megvitatni a terápiában. Például, ha nem érdekli a múlt és a gyermekkor megtapasztalása, az időnket inkább a jelenre és a jövőre összpontosítjuk. Ha többet szeretnél megérteni arról, hogy a gyermekkorod és a ragaszkodás milyen hatással van a jelenlegi működőképességedre és kapcsolatokra, akkor is felfedezhetjük azokat. Meg kell választani az irányt, amelyet meg akarsz venni a terápiára.
Csak hallgatni és megkérdezni, hogy “hogyan érzi magát” nem az én megközelítésem. Te és én munkát végzünk, és olyan eszközöket kapunk, amelyeket a terápián kívüli napi életedben használhatsz.
A fő megközelítés a Pozitív Pszichológia, az Attachment Theory, az EMDR, a humanista pszichológia és a pszichodinamikai modell alapja. Nagyobb érdeklődésem az erősségeimre összpontosítva (a gyengeségek helyett), és nem az egyes részek összegeként, mint egy egész embert látlak. Mi arra fogunk törekedni, hogy Ön önmegvalósításra és teljes potenciáljának felismerésére segítsen, miközben csökkenti azokat a tüneteket, amelyek megakadályozzák a működését a kívánt szinten. Megjegyzés: Az EMDR egy 8 fázisú kezelés, és nem használ hagyományos beszédterápiát vagy házi feladatot.
Az Ön igényeitől és szükségleteitől függően a kognitív viselkedési terápiát, valamint az erősségi alapú terápia, a valóságos terápia, a megoldásközpontú terápia és a családrendszerek megközelítését alkalmaztam. Különféle expresszív művészeteket és szem előtt tartási technikákat is hozhatok a folyamat irányításához. Ahelyett, hogy az ügyfelet egy konkrét modalitásba kényszeríteném, olyan megközelítést alakítok ki, amely minden egyes személy vagy csoport számára a legjobban működik.
Ha Ön az egyik olyan szerencsétlen 38 millió ember az Egyesült Államokban, akik migrénnel vagy 100 millió krónikus fájdalommal járnak, akkor valószínűleg hosszú és kemény megoldást keresett a megoldások és kezelések terén. Az Imitrex, a béta-blokkolók, a Topamax, a koffein, a sötét, csendes helyiségekben töltött idő, vagy bármi más módszer és gyógyszer, amelyet migrénre próbáltál, úgy tűnhet, hogy soha nem fog találni valami hatékonyabbat. És ha a krónikus fájdalomcsillapítók, például a Gabapentin, a Cymbalta és a Tramadol nem olyan jól működnek, mint szeretné, akkor érdemes megpróbálni valami újat. Ez az elképzelés talán nem tűnik vonzónak, különösen, mivel a szenvedők megpróbálták megkülönböztetni a gyógyszereiket és az egyszeri kijavításokat. Azonban van valami újdonság, amelyet a legújabb kutatási eredmények támasztanak alá: a zöld LED világít. Az alacsony intenzitású, tiszta, zöld LED-es megvilágítással csökkentették a krónikus fájdalmat és a migrén súlyosságát. Ez elég olcsó és elég kényelmes ahhoz, hogy ne adja át, ha ez csökkenti a fájdalmat.
A Brain 2016-os számában megjelent tanulmány szerint a zöld LED-es világítás 20 százalékkal csökkentette a fájdalom intenzitását. A “Kúp-meghajtású retinális utakból származó migrén-fotofóbia” című tanulmányban a Beth Israel Deaconess Medical Center kutatói arra kérték, hogy megvizsgálják, hogy a színek befolyásolják-e a fotofóbia és a migrén intenzitását. A fényérzékenység a fényérzékenység, és fájdalomhoz és migrénes exacerbációhoz társulhat. Egy korábbi tanulmány eredményei táplálták a tanulmány motivációját. A korábbi vizsgálatban a kutatók azt találták, hogy a vak résztvevők a kék fény hatására fokozott migrénes fájdalmat tapasztaltak.
A legutóbbi vizsgálat része a migrénes betegek közül 69. A kutatók tanulmányozták a fehér, kék, zöld, borostyánsárga és vörös, alacsony intenzitású fény hatását a fájdalomra. A kék és vörös fény a legsúlyosabb fájdalom 18-19 százalékkal. A fehér és borostyánsúly 15 százalékkal növelte a fájdalmat. A zöld volt az egyetlen szín, amely csökkentette a fájdalmat.
Egy másik zöld fényű tanulmány szerint a zöld LED-ek alacsony intenzitású fényének hatása csökkentette a krónikus fájdalmat és a migrén súlyosságát. Ebben a vizsgálatban nyolc fibromyalgiás vagy migrénes résztvevő kapott zöld LED szalagfényt, és öt fehér csíkot kapott. A résztvevők felkérést kaptak, hogy a csíkjukat éjszakánként egy-két órára használják 10 hétig. A zöld LED-ek résztvevői 40-50 százalékos fájdalomcsökkenést jelentettek.
A tanulmány olyan sikeres volt, hogy néhányan megkértek, hogy tartsák zöld LED-es csíkfényüket; továbbra is használják őket a gyógyszer mellett vagy helyett. A Tucson News Now cikkében Debi Lesneski, zöld lámpa résztvevője megosztotta tapasztalatait. A Lesneski krónikus, folyamatos migrénes betegséggel rendelkezik, Dr. Mohab Ibrahim páciense volt. Ibrahim, egy kutató a tanulmányban a Banner-Egyetem Egészségügyi Központ Dél-átfogó Fájdalomkezelő Klinikájának igazgatója és az Arizonai Egyetem aneszteziológiai és farmakológiai professzora. “Csökkentette a fájdalmat, így hetente nem mentem vissza Dr. Ibrahimbe” – mondta Lesneski. “Én tudtam dolgozni és működni, és időt tölteni a családommal.” Lesneski számolt be arról, hogy már nem kell látnia Ibrahimot a fájdalomtól, és a fájdalomcsillapítót zöld-fényterápiával váltotta fel hetente három-négy alkalommal.
A fibromyalgia / migrén vizsgálat motivációja egy korábbi tanulmányból származik, amelyet Ibrahim és más kutatók végeztek. A tanulmányt a Pain című 2017. számában tették közzé. Az Arizonai Egyetem tanulmánya, “A zöld fény akut és krónikus fájdalmában tartós, antinociceptív (fájdalomgátló) hatása patkányokban” megállapította, hogy a patkányok fokozott toleranciát tapasztaltak a termikus és a tapintható vizsgálati módszerekkel szemben. Ezek a vizsgálatok azt mérték, hogy meddig tartott, amikor a patkányok visszahúzódtak a mancsukról, amikor hőnek volt kitéve, vagy egy izzószállal szaladtak. A tesztelés zöld vagy fehér fény alatt történt. A kutatók azt találták, hogy nyolcórás zöld LED-es fényvisszaverődés után öt napig sokkal hosszabb ideig kellett tartani a patkányokat, hogy visszahúzzák a mancsukat. A zöld LED-ek hatása négy napig tartott.
Rajesh Khanna, a farmakológiai egyetemi adjunktus és a tanulmány vezető vezetője szerint “Bár a zöld LED-ek fájdalomcsillapító tulajdonságai világosak, pontosan hogyan működik ez a puzzle. Korai tanulmányok azt mutatják, hogy a zöld fény növeli a keringő endogén opioidok szintjét, ami magyarázhatja a fájdalomcsillapító hatásokat. “Egy UA cikkében Khanna az endogén opioidokra utal, mint a” boldog hormonjaidat “. Ibrahim szerint egy másik UA cikk, “(Exogén) Az opioidok, miközben sok haszna van a fájdalom kezelésére, komoly mellékhatásokkal járnak.” Ezek a gyógyszerek is függőséget okozhatnak.
A kutatók ebben a tanulmányban nem tanácsot adnak az embereknek, hogy gyógyszerüket szakember nélkül beszélhessék meg. Lehetséges azonban, mint a Lesneski esetében, hogy a zöld LED-es világítás a jövőben szükségtelenné teheti őket. “Biztonságosabb, hatékonyabb és megfizethetőbb megközelítésre van szükségünk, amelyet a jelenlegi eszközökkel együtt használunk a krónikus fájdalom kezelésére” – mondta Ibrahim.
Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményei azt mutatják, hogy a zöld LED-lámpák hatékonyan csökkenthetik a krónikus fájdalmat és a migréneket. Mindazonáltal mindenki más, és nincs garancia arra, hogy mi működik mások számára mások számára. Az egyetlen módja annak, hogy igazán tudjátok, hogy próbáld ki magad. A zöld LED szalaglámpák vagy a merev LED-rudak viszonylag olcsóak (kevesebb, mint 20 dollár), és hasonló intenzitással és színhullámhosszal rendelkeznek, mint a kísérletek során. Szüksége lesz egy tápegységre, és szüksége lehet a csatlakozókra a kiválasztott szalag vagy sáv függvényében. Az alább látható szalagfény LC2 CPS adaptert és falra szerelhető CPS tápegységet igényel. A sáv csak egy CPS tápegységet igényel.
Alacsony intenzitású zöld LED világítást használt minden tanulmányban. A kiválasztott fényforrások jellemzői az alábbiak.
Migrén fotofóbia vizsgálat – 530 nanométer (nm)
Fibromyalgia / migrén / antinociceptív vizsgálat – 525 nanométer (nm), 480 lumen