Antal

Ismerje a rákot

Ismerje a rákot

Csatlakozzon a Közösséghez

A rák túlélőinek és támogatóinak!

Csatlakozzon a könyvtárhoz

A vállalkozások számára szervezetek, amelyek támogatják a rákos közösséget!

Prosztata rák szakaszai

Azok az egyének, akik vizelettel kapcsolatos problémákat okoznak, vagy vérük vizelettel rendelkeznek, mindig látniuk kell egészségügyi szakemberüket.

Mivel a prosztatarák nem fejti ki korai tüneteit, az American Cancer Society 50 éves korában szűrővizsgálatot ajánl.

A széles körben elérhető két szűrővizsgálat a következőket tartalmazza:

  • DRE: A digitális rektális vizsga általában orvosi rendelőben történik. A vizsgálat nem fájdalmas, de enyhén kényelmetlen. Az egészségügyi dolgozó általában arra kéri Önt, hogy feküdjön le, majd egy kesztyűs ujjat helyez a végbélbe. A kényelmetlenség elkerülése érdekében az ujját megkenik és megvizsgálják a prosztatát. A prosztata méretét, alakját, struktúráját (keménységét) értékelik.
  • PSA: A prosztata specifikus antigénvizsgálat magában foglalja a vérminta rajzolását és a szintek elemzését. Ez az anyag felszabadul a prosztata felől. Alacsony PSA-szint általában minden emberben megtalálható, de a magas szintek a daganat, a gyulladás vagy a prosztata fertőzésének jelzésére utalhatnak.

A DRE és a PSA segítségével történő szűrés elősegítheti a prosztatarák azonosítását egy korábbi szakaszban.

Egyéb tesztek

  • Ultrahang: Ha van gyanú a prosztata tömegéről, az ultrahang gyakran a következő lépés. Az ultrahang próbát finoman a végbélbe helyezzük, és a prosztata felületét elemezhetjük. Ez a kis ceruza alakú érzékelő jelentős mennyiségű információt tárhat fel a prosztata mirigy szerkezetéről.
  • Prosztata biopszia: Ezt az eljárást akkor végezzük, amikor rák gyanúja merül fel. A biopsziát ultrahanggal végezzük. Nagyon finom tű alkalmazható ultrahangos irányítás alatt. A kapott szövetet mikroszkóp alatt analizáljuk.

A prosztatarák felépítésének áttekintése

Miután a prosztatarák diagnózisa megtörtént, a következő lépésben a színpadon állnak. Az átállás határozza meg, hogy a rák milyen mértékben terjedt el, és függ a klinikai eredmények és a biopsziás eredmények. A legtöbb prosztatarákban szenvedő férfi közvetlenül a kezelésbe léphet tovább.

A szokásos tesztelés a következők szerint történik:

  • A csontváz leképezésére csontkeresést végeztek. A prosztatarák hajlamos a gerincoszlopra terjeszteni, és a szkennelés könnyen felismeri a rákos lerakódásokat az egész testben.
  • A prosztata ultrahangját gyakran használják annak meghatározására, hogy a rák betört-e a közeli végbélbe vagy gerincébe.
  • A has és a medence CT-vizsgálatát gyakran a nyirokcsomók, a máj és más szervek inváziójának meghatározására használják.
  • Néhányan érzékenyek a CT vizsgálat során használt festékre, és így mágneses rezonancia képalkotáson (MRI) keresztül járnak. Az MRI ugyanolyan érzékeny, mint a CT-vizsgálat, és segíthet a daganat terjedésének felderítésében a közeli nyirokcsomókban és szövetekben.
  • A retroperitoneális nyirokcsomók biopsziáját néha a prosztatarák előidézésére használják, és CT irányított tűvizsgálat alatt végezhető.

A rák osztályozása

Napjainkban a prosztatarákot gyakran agresszivitásuk alapján osztályozzák. A prosztataráksejtek felmérésére használt legelterjedtebb skálát Gleason pontszámnak nevezzük. A prosztatarákos sejteket mikroszkóppal elemezzük és 1-5-ig osztályozzuk. Minél magasabb a pontszám, annál agresszívebb a rák.

A prosztatarák szakaszai

A prosztatarák az alábbiak szerint alakul:

  • I. szakasz: azt jelenti, hogy a rák csak mikroszkópos módszerekkel azonosítható. Az I. szakaszban a prosztatarákot nem szabad az ujjával meggyújtani. A tumor majdnem teljesen megszilárdul, ha teljesen eltávolítják.
  • II. Szakasz: a daganat az ujjával érezhető, de a prosztatára korlátozódik.
  • III. Szakasz: azt jelenti, hogy a rák túlterjedt a prosztata határán a szomszédos szövetekbe.
  • IV. Szakasz: azt jelenti, hogy a rák a nyirokcsomókra, a csontokra, a tüdőre vagy a májra terjed.

Szakaszok és osztályozás

A tesztek eredményei többet fognak mondani az orvosoknak a daganat méretéről és arról, hogy terjedt-e a prosztata mentén. Ezt a rák színpadának nevezik. Azt is tájékoztatják, hogy milyen gyorsan nőhet. Ez a daganat minősége.

A TNM rendszer leírja a daganat méretét, függetlenül attól, hogy a rák a nyirokcsomókra terjedt el, és hogy a rák más szervekre is terjedt-e.

A Gleason rendszer a prosztatarák leggyakrabban használt osztályozási rendszere. Megvizsgálja a prosztata rákos sejtjeinek mintázatát.

A korai prosztatarák szintén kockázati csoportokra oszlik. Kezelőorvosa eldönti, melyik kockázati csoportot választja a PSA szintjétől, a rákos megbetegedéstől és a fokozattól függően.

A korai (lokalizált) prosztatarák nem terjedt el a nyirokcsomókra vagy a test más részeire. Ha többet szeretne tudni a rák megbetegedéséről és osztályozásáról, beszéljen orvosával.

Ellenőrzött: 2015. február 28

Következő vélemény: 2017

Prosztatarák kialakulása

A rák egy olyan szakasza, amely leírja annak méretét és terjedését. Egy általánosan használt staging rendszer a TNM állomásrendszer.

TNM állomásozás

A TNM rendszer információt ad a tumorról, a nyirokcsomókról és arról, hogy a rák terjedt (metasztatizált).

T a tumorra utal

Az orvosok a T mellett egy számot adnak a rák méretének és terjedésének leírására.

T1 – A daganat a prosztata mentén helyezkedik el. Túl kicsi ahhoz, hogy kimutatható legyen a rektális vizsgálat során, de fel lehet venni olyan vizsgálatokkal, mint pl. A PSA-teszt, a biopszia vagy a prosztata mirigy transzurethralis reszekciója (TURP). Ez egy olyan művelet, amely megkönnyíti a vizeletet a prosztata mirigy eltávolításával. Általában nincsenek tünetek a T1 tumorokkal.

T2 – A daganat még mindig a prosztata mirigyen belül van, de elég nagy ahhoz, hogy digitális rektális vizsgálat alatt érezze magát, vagy egy vizsgálaton keresztül jelenik meg. Gyakran nincsenek tünetek.

A T2 szakasz a következőre oszlik:

  • T2a – A daganat csak a prosztata által alkotott két lebeny egyikének egyik felében van.
  • T2b – A daganat a prosztata egyik lebenyének több mint felében van.
  • T2c – A daganat a prostata mirigy mindkét lebenyében van.

A T1 és T2 tumorok korai (lokalizált) prosztatarákként ismertek. A T3 és a T4 tumorok lokálisan előrehaladott prosztatarákként ismertek, mivel a rák elkezdett terjedni a prosztata mentén, és a környező struktúrákra támadhat.

Prosztatarák T1-3

Ha a rák a test más részeire terjedt el, metasztatikus, másodlagos vagy előrehaladott prosztatarákként ismert.

N jelentése csomópontok

Ez leírja, hogy vannak-e nyirokcsomók a prosztata mirigy közelében, amelyek rákosak. Az N-nek van egy X-je vagy egy számjegye hozzá, amely információt ad a vizsgált csomópontokról:

  • NX – A nyirokcsomókat nem vizsgálták.
  • N0 – A nyirokcsomókat megvizsgálták, de nem találtunk rákot.
  • N1 – Rákot találtak a nyirokcsomókban.

Ha korai prosztatarákja van, valószínűleg NX vagy N0 látja, mert a rák csak a prosztata.

M jelentése metasztázis

A metasztázis azt jelenti, hogy a rák a szervezet más részeire, például a csontokra terjed.

Az M-nek lehet egy sorszám, amely tájékoztatást ad arról, hogy hol terjed a rák:

  • M0 – A rák nem terjedt el más testrészekre.
  • M1 – A rák elterjedt a test egy másik részébe, például a csontokba, a tüdőbe vagy a májba.

Ha korai prosztatarákja van, valószínűleg látni fogod az M0-ot, mert a rák csak a prosztata.

Beszélhet az orvosával a TNM stúdiójáról. Képes leszek megmagyarázni neked. A rákellenes szakemberek is elmondhatják Önt a TNM színpadról. Felhívhatja őket 0808 808 00 00.

A rák minősége azt az elképzelést adja, hogy milyen gyorsan nőhet. A prosztatarákot úgy osztályozzák, hogy a ráksejtek hogyan néznek ki, amikor a biopsziamintát mikroszkóp alatt vizsgálják.

A Gleason rendszer a legáltalánosabban használt osztályozási rendszer. Megvizsgálja a rákos sejtek mintát a prosztatán belül. Öt mintázat van, amelyek 1-5-ig vannak osztályozva. 1 nagyon hasonlít a normál prosztataszövethez, míg 5 nagyon különbözik a normál szövettől. Csak a 3-5.

Minden biopszia mintáját osztályozzák. A minták leggyakoribb minõségét és a többi minta legmagasabb minõségét adják össze. Ez Gleason pontszámot ad, amely 6-10 között mozog.

Az alacsony fokú, 6-os Gleason-pontszámú rák általában lassan növekszik és kevésbé terjed. A magas színvonalú rákoknak 8-10 Gleason pontszám van. Gyorsabban nőnek és terjednek.

Prosztatarák-kockázati csoportok

A korai (lokalizált) prosztatarák kockázati csoportokra oszlik. Ezek segítik az orvosokat a legjobb kezelési lehetőségekről. Három kockázati csoport létezik:

  • Alacsony kockázat azt jelenti, hogy a prosztatarák sok éven át nem fog növekedni.
  • A közbenső kockázat azt jelenti, hogy a prosztatarák valószínűleg nem nő néhány évig.
  • Nagy kockázat azt jelenti, hogy a prosztatarák valószínűleg nő, vagy elterjed néhány év alatt.

A kockázati csoport kialakítása érdekében az orvos megvizsgálja a Gleason pontszámát, a PSA szintjét és a rákos állapotot. Ha többet szeretne tudni a kockázati csoportról, kérdezze meg kezelőorvosát.

Rákos megbetegedések

staging a folyamat annak megállapítására, hogy mennyi rák van az ember testében és hol található. Így határozza meg az orvos színpad egy személy rákja.

A legtöbb rákbetegség esetében az orvosok a beavatkozással kapcsolatos információkat használják a kezelés megtervezéséhez és az ember kilátásainak előrejelzéséhez (prognózis). Habár az egyes személyek helyzete eltérő, az azonos stádiumú rákok általában hasonló kilátásokkal rendelkeznek, és gyakran ugyanúgy kezelik őket. A rákos stádium az orvosok számára egy olyan módszer is, amely leírja a rák terjedelmét, amikor beszélnek egymással egy személy rákáról.

Miért van szükség a bejárásra?

Az orvosoknak tudniuk kell a rák mennyiségét és hol van a testben, hogy képesek legyenek kiválasztani a legjobb kezelési lehetőségeket. Például a korai stádiumú rák kezelésére lehet műtét vagy sugárzás, míg a fejlettebb stádiumú rák kemoterápiával kezelhető. Az orvosok egy rákos stádiumot is használnak annak érdekében, hogy megjósolhassák a tanfolyam valószínűségét.

Nagyobb értelemben az orvosok a beavatkozási információkat használják, amikor rákkezelést tanulnak. Ez lehetővé teszi a kutatók számára annak biztosítását, hogy a tanulmányi csoportok valóban hasonlóak legyenek, amikor rákos kezeléseket vizsgálnak egymás ellen, mérik az eredményeket és így tovább.

Nem minden rák kialakul. Például a leukémiák a vérsejtek daganatai, ezért terjednek az egész testben. A leukémiák legtöbb típusát nem úgy rendezték be, ahogyan a daganatos betegségek kialakulnak.

Mit keres az orvos a rákos megbetegedésekor?

Amikor megpróbálják meghatározni a test rákának mértékét, az orvosok először megvizsgálják az elsődleges (fő) daganat méretét, elhelyezkedését és azt, hogy a közeli területekre nőtt-e. Az orvosok ellenőrzik az egyéb közeli tumorokat is.

Az orvosok a közeli nyirokcsomókat is megvizsgálhatják, ha rákosodnak rájuk. A nyirokcsomók az immunsejtek kicsi, bab alakú gyűjteményei. Sokféle rák gyakran elterjedt a közeli nyirokcsomókban, mielőtt eljutnak a test többi részébe.

Az orvosok a test más részeit is megvizsgálhatják, és megnézhetik, hogy a rák elterjedt-e. Amikor a rák az elsődleges daganatoktól távol eső testrészekre terjed, ismert áttétel.

Egyes rákos megbetegedésekben más tényezőket is alkalmaznak a stádium meghatározására, például a ráksejt típusára és fokozatára (milyen rendellenességek vannak a ráksejtek mikroszkóp alatt) vagy egyes vérvizsgálatok eredményei.

Hogyan rendeződnek a rákok?

Az orvosok különböző típusú vizsgákat és teszteket használnak a rák kialakulásához. Attól függően, hogy hol található a rák, a fizikai vizsga adhat némi nyomot arról, hogy mennyi rák van. Az olyan képalkotó vizsgálatok, mint a röntgensugarak, a CT-vizsgálatok, az MRI-k, az ultrahang és a PET-vizsgálatok, szintén tájékoztatást nyújtanak arról, hogy mennyi és hol található a rák a szervezetben.

A biopszia gyakran szükséges a rákos diagnózis megerősítésére. Szükség lehet biopsziákra is annak megismeréséhez, hogy egy képalkotó teszten látható rendellenes folt valóban rákos-e. A biopszia során az orvos eltávolítja a daganatot vagy a tumor darabjait, hogy mikroszkóp alatt vizsgálják. Néhány biopszia a műtét során történik. De sokféle biopszia esetében az orvos eltávolítja a kis daganatdarabokat egy vékony tűn vagy egy flexibilis megvilágított csőn endoszkóp. A rákos megbetegedések vizsgálatára használt különböző típusú biopsziákat a Ráksebészetben ismertetik.

A rendezés típusai

A beavatkozás akkor történik meg, amikor az embert először diagnosztizálják, mielőtt bármilyen kezelést megadnak. A főbb rendezők a következők:

Klinikai beavatkozás

Ez a becslés a fizikai vizsgálatok, képalkotó vizsgálatok (röntgenfelvételek, CT-vizsgálatok stb.) És a tumorbiopsziák eredményei alapján. Egyes rákos megbetegedéseknél más vizsgálatok eredményeit, például vérvizsgálatokat is használják.

A klinikai stádium kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy eldöntsék a legjobb kezelést. Ez az összehasonlításhoz használt kiindulási alap, amikor megvizsgálja, hogyan reagál a rák a kezelésre.

Patológiai stádium

Ha a műtétet elvégzik, az orvosok is meghatározhatják a rák kóros állapotát (más néven sebészi stádiumból). A patológiás színpad a korábban említett vizsgák és tesztek eredményeire támaszkodik, valamint a műtét során rákos megbetegedésekről. Gyakran ez a műtét eltávolítása a rák és a közeli nyirokcsomók, de néha műtét végezhető, hogy csak nézd meg, hogy mennyi rák van a szervezetben, és vegye ki a mintákat.

Néha a patológiás stádium különbözik a klinikai stádiumtól (például ha a műtét mutatja a rákot, az elterjedt, mint gondoltam). A kóros stádium pontosabb információt ad az egészségügyi szakembereknek a kezelésre adott válasz és eredmények (prognózis) előrejelzésére.

Staging rendszerek

Különböző típusú rendezõrendszerek léteznek, de a leggyakoribb és legelterjedtebb rendezõrendszer a legtöbb típusú rák esetében a TNM rendszer.

A TNM rendszer

Az Amerikai Rákellenes Vegyesbizottság (AJCC) és a Nemzetközi Rákellenes Szövetség (UICC) fenntartják a TNM osztályozási rendszer mint olyan eszköz, amely az orvosok számára a különböző típusú rákos megbetegedések kialakulását egyes szabványokon alapul. Frissítésre kerül 6-8 évente, hogy a rák megértésében előrehaladást tartalmazzon.

A TNM rendszerben minden egyes rákhoz betű vagy szám tartozik a daganat, a csomópont és a metasztázisok leírásához.

  • T az eredeti (elsődleges) tumor.
  • N áll csomópontok. Megmondja, hogy a rák terjedt-e a közeli nyirokcsomókban
  • M áll áttétel. Megmondja, hogy a rák terjedt-e a test távoli részeire

A T A kategória tájékoztatást nyújt az eredeti (elsődleges) daganat vonatkozásairól, például annak méretéről, a mélységérzetről és a közeli szövetekbe való növekedéséről.

  • TX azt jelenti, hogy a daganat nem mérhető.
  • T0 azt jelenti, hogy nincs bizonyíték primer tumorra (nem található meg).
  • tis azt jelenti, hogy a ráksejtek csak a szövet legfinomabb rétegében növekszenek, anélkül, hogy mélyebb szövetekké válnának. Ez is hívható in situ rák vagy rákmegelőző.
  • Számok a T után (például T1, T2, T3 és T4) leírhatják a tumor méretét és / vagy a közeli struktúrákba való terjedést. Minél nagyobb a T-szám, annál nagyobb a daganat és / vagy annál inkább nő a közeli szövetekben.
  • A N kategória leírja, hogy a rák elterjedt-e a közeli nyirokcsomókban.

    • NX a közeli nyirokcsomókat nem lehet értékelni.
    • N0 a közeli nyirokcsomók nem tartalmaznak rákot.
    • Számok az N után (például N1, N2 és N3) leírhatja a rák által érintett közeli nyirokcsomók méretét, helyét és / vagy számát. Minél nagyobb az N-szám, annál nagyobb a rák terjedése a közeli nyirokcsomókban.

    A M kategória megmondja, hogy a rák terjedt (metasztatizált) a test távoli részeihez).

    • M0 azt jelenti, hogy nem találtak távoli rákterjedést.
    • M1 azt jelenti, hogy a rák elterjedt a távoli szervekbe vagy szövetekbe (távoli metasztázisok találhatók).

    A legtöbb rákfajnak saját verziója van ennek a klasszifikációs rendszernek, így a betűk és a számok nem mindig ugyanazt jelentik mindenfajta rák esetében. Például bizonyos típusú rákokban a T kategóriák a fő daganat méretét írják le, míg másokban azt írják le, hogy a daganat milyen mélyen nőtt fel a szervhez, vagy a tumor közeli struktúrákká nőtt méretét).

    Néhány rákfajta szintén speciális csoportokat tartalmaz, amelyek különböznek más rák típusoktól. Például bizonyos rákos megbetegedések esetében az osztályozásoknak lehetnek alkategóriái, például a T3a és a T3b, míg mások N3 kategóriában nem szerepelhetnek.

    Stage csoportosítás

    Miután meghatározták a T, az N és az M értékeket, ezek összeadódnak egy általános színpad hozzárendeléséhez. A rákos megbetegedések többségében a színpad egy római szám I-IV-ből, ahol a IV. Stádium (4) a legmagasabb, és azt jelenti, hogy a rák előrehaladottabb, mint az alsó szakaszokban. Néha a szakaszok is fel vannak osztva, olyan betűkkel, mint az A és a B.

    A 0 szakasz van karcinóma in situ a legtöbb rák esetében. Ez azt jelenti, hogy a rák nagyon korai stádiumban van, csak azon a területen, ahol először fejlődött, és nem terjedt el. Nem minden ráknak 0-as fokozata van.

    Az I. fázisú daganatok a következő legkevésbé fejlettek és gyakran jó prognózisúak (kilátások). A kilátások általában nem olyan jóak a magasabb szintekre.

    Egyéb tényezők, amelyek befolyásolhatják a színpadot

    Egyes rákos megbetegedéseknél a T, N és M értékek nem az egyetlenek, amelyek meghatározzák a színpadot. Néhány egyéb tényező, amely figyelembe vehető:

    Fokozat: A rákos megbetegedések többségénél a mért érték annak a mértéke, hogy milyen kóros a ráksejtek mikroszkóp alatt. Ezt nevezik különbségtétel. A fokozat fontos lehet, mivel a rendellenesabb látású sejtek rákja gyorsabban növekszik és terjed.

    A fokozatot általában egy számmal látják el. Alacsony fokú (jól differenciált) rákos megbetegedéseknél a ráksejtek sokat hasonlítanak a normál szövetekhez hasonló sejtekhez. Általában ezek a rákok lassan nőnek. A magas fokú (rosszul differenciált) rákokban a rákos sejtek nagyon különböznek a normál sejtektől. A magas fokú rákos megbetegedések gyakran gyors növekedést és rosszabb kilátásokat mutatnak, ezért eltérő kezelésekre van szükségük, mint az alacsonyabb rákos megbetegedéseknél. Még akkor is, ha a besorolási fokozat nem befolyásolja a rák színját, ez még befolyásolhatja a kilátást és / vagy a kezelést.

    Cellatípus: Egyes rákok különböző típusú sejtekből állhatnak. Mivel a rákos sejtek hatással lehetnek a kezelésre és a kilátásokra, ez lehet a staging tényezője. Például a nyelőcső rákjai elsősorban laphámsejtes daganatok vagy adenokarcinómák. A squamous sejtes nyelőcsőrák a nyelőcső adenokarcinómáktól eltérő módon kerülnek elhelyezésre.

    Tumor helye: Egyes daganatos megbetegedések esetén a daganatok elhelyezkedése befolyásolja a kilátások alakulását, és a stagingben figyelembe veszi. A nyelőcső rákos állapota például attól függ, hogy a rák a nyelőcső felső, középső vagy alsó harmadában van-e.

    Tumor markerszintek: Egyes rákos megbetegedéseknél bizonyos anyagok vérszintje (ún tumor markerek) befolyásolhatja a rák kialakulását. Például a prosztatarákban a prosztata-specifikus antigén (PSA) szintjét a vérben figyelembe veszik a stádium kijelölésekor.

    Egyéb állomásrendszerek

    Nem minden rákot rendeznek a TNM rendszer segítségével. Egyes rákok nőnek és terjednek más módon. Például sok rákot az agyban vagy annak környékén nem a TNM rendszer segítségével állítanak be, mivel ezek a rákok általában az agy más részeire terjednek ki, és nem a nyirokcsomókra vagy a test más részeire. A TNM rendszeren kívüli állomásrendszerek gyakran használatosak a Hodgkin-kór és más limfómák esetében is, valamint bizonyos gyermekkori rákos megbetegedéseknél.

    A Nőgyógyászok és Szülészek Nemzetközi Szövetsége (FIGO) a női reproduktív szervek rákos megbetegedéseivel foglalkozik. A TNM fokozatosan illeszkedik a FIGO szakaszokhoz, ami meglehetősen könnyűvé teszi a két rendszer közötti szakaszok átalakítását.

    Más, idősebb staging rendszereket (például a colorectalis rák Dukes rendszerét) még mindig használhatják egyes orvosok. Ha orvosa egy másik rendező rendszert használ, érdemes megtudni, hogy a színpad lefordítható-e a TNM rendszerbe. Ez gyakran segít, ha többet szeretne olvasni a rákról és annak kezeléséről, mivel a TNM rendszer szélesebb körben használatos.

    A rák színtere nem változik

    Fontos pont, hogy néhány embernek van gondja megérteni, hogy a rák állapotát csak akkor állapítják meg, ha (vagy nem sokkal később) a rákot diagnosztizálják. Ez a szakasz nem változik az idő múlásával, még akkor sem, ha a rák összezsugorodik, növekszik, elterjed, vagy a kezelés után visszatér. A rákra még mindig utalnak az a színpad, amelyet akkor adtak meg, amikor először találtak és diagnosztizáltak, bár a rák jelenlegi mértékével kapcsolatos információk hozzáadásra kerülnek (és persze a kezelést szükség szerint módosítják).

    Például mondjuk, hogy egy nő először diagnosztizálható a II. Stádiumú emlőrákban. A rák elhagyja a kezelést, de aztán visszajön, és elterjedt a csontokra. A rákot még mindig II. Stádiumú emlőráknak hívják, most ismétlődő betegségben a csontokban.

    Ha az emlőrák nem szűnt meg az eredeti kezeléssel és elterjedt a csontokra, úgy hívják a II. Stádiumú emlőrákot csontáttétellel. Mindkét esetben az eredeti színpad nem változik, és ez az nem úgynevezett IV. stádiumú mellrák. A IV. Stádiumú emlőrák olyan rákot jelent, amely már a test távoli részén terjedt el, amikor először diagnosztizálják.

    Ez azért fontos megérteni, mert a túlélési statisztikák és a specifikus rákos megbetegedések kezelésére vonatkozó információk a rák először diagnosztizált állapotára utalnak. A II. Stádiumú emlőrákhoz kapcsolódó túlélési statisztika, amely a csontokban újra fellángolt, nem lehet azonos a IV. Stádiumú emlőrák túlélési statisztikájával.

    Néha hallhatjuk a “restaging” kifejezést. A Restaging olyan kifejezés, amelyet néha a vizsgálatok elvégzésére használtunk, hogy megállapítsuk a rák kezelésének mértékét. Ezt ritkán végeztek, de fel lehet használni a rák kezelésre adott válaszának mérésére vagy a rák visszaszerzésének és újbóli kezelésének értékelésére. Gyakran ugyanazokat a teszteket hajtják végre, amelyeket a rák először diagnosztizáltak (pl. Fizikai vizsgálatok, képalkotó vizsgálatok, biopsziák, esetleg műtét). E tesztek után új szakaszokat rendelhetünk. Kis méretű “r” -al íródott az új szakasz előtt, hogy megjegyzi, hogy az eltér a diagnózis színpadától. Az eredetileg diagnosztizált szakasz mindig ugyanaz marad. Annak ellenére, hogy megvizsgálják, hogy a rák mennyire gyakori a kezelés alatt és alatt, valójában ritkán végeznek új szakaszokat, kivéve a klinikai vizsgálatokat.

    Tudjon meg többet a rák típusáról

    Az egyes rákos megbetegedések beosztásának vagy osztályozásának részleteit lásd az egyes rákbetegségekre vonatkozó információinkban. Ezt az információt megtalálhatja honlapunkon, vagy hívja a díjmentes telefonszámot.

    Címkék: ,

    Kommentek


    Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

    | Regisztráció


    Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
    Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!