Az alábbiakban leírt tesztek a prosztatarákra utaló figyelmeztető jeleket keressenek. De ezek a korai felismerési tesztek nem tudják biztosan megállapítani, hogy van-e rákos megbetegedése. Ha az egyik ilyen vizsgálat eredménye rendellenes, valószínűleg szükséged lesz a prosztata biopszia hogy rákosodott-e. (Lásd: Ha a Prosztatarák szűrési vizsgálati eredményei nem normálisak.)
A prosztata-specifikus antigén (PSA) a prosztata mirigyben lévő sejtek (mind normál sejtek, mind ráksejtek) által termelt anyag. A PSA-t leginkább spermában találják, de a vérben is kis mennyiség található.
A legtöbb prosztatarák nélküli férfi PSA-szintje 4 nanogramm / ml (ng / ml) alatt van. A prosztatarák esélye felemelkedik, ahogy a PSA szint emelkedik.
Amikor a prosztatarák kialakul, a PSA szint általában meghaladja a 4-et. Mégis, a 4 alatti szint nem garantálja, hogy az embernek nincs rákja. A 4-nél alacsonyabb PSA-val rendelkező férfiak körülbelül 15% -ánál a prosztatarák a biopszián alapul.
A 4 és 10 éves PSA-szinttel rendelkező férfiak körülbelül egynegyede esélye van prosztatarákra. Ha a PSA több, mint 10, a prosztatarák esélye több mint 50%.
Ha a PSA szintje magas, orvosa javasolhatja, hogy várjon egy kis időt, és ismételje meg a tesztet, vagy kapjon prosztata biopsziát, hogy megtudja, van-e Önnek rákos. Amikor megvizsgáljuk, hogy a prosztata biopsziát keressük-e a rákkutatásra, nem minden orvos használja ugyanazt a PSA-határoló pontot. Néhányan azt tanácsolhatják, ha a PSA 4 vagy magasabb, míg mások javasolhatják, hogy alacsonyabb szinten kezdjenek, mint például a 2.5 vagy a 3. Egyéb tényezők, például életkor, faji és családi előzmények, befolyásolhatják ezt a döntést.
A prosztatarákon kívül számos tényező is növelheti a PSA-szinteket:
Egyes dolgok miatt a PSA szintje csökkenhet (még akkor is, ha az embernek prosztatarákja van):
Azoknál a férfiaknál, akikről nem ismert, hogy prosztatarákban szenvednek, nem mindig egyértelmű, hogy a PSA csökkentése hasznos. Bizonyos esetekben a PSA csökkentő tényező is csökkentheti az ember prosztatarák kockázatát. Más esetekben azonban csökkentheti a PSA szintet anélkül, hogy befolyásolná az ember rákbetegségét. Ez valóban káros lehet, ha csökkentené a PSA-t abnormális szintről normálisra, mivel ez nem okozhat rákot. Ezért fontos, hogy beszéljen orvosával olyan dolgokról, amelyek hatással lehetnek a PSA szintjére.
Egyes orvosok fontolóra vehetik a különböző típusú PSA tesztek (az alábbiakban tárgyalt) használatát annak eldöntéséhez, hogy szükség van-e prosztata biopsziára, de nem minden orvos egyetért abban, hogy hogyan alkalmazzák ezeket a PSA-teszteket. Ha a PSA teszt eredménye nem normális, kérdezze meg kezelőorvosát, hogy megvitassa a rák kockázatát és a további vizsgálatok szükségességét.
Százalékos PSA: A PSA a vérben lévő 2 fő formában fordul elő. A vérfehérjékhez egy formanyomtatvány van, míg a másik szabadon (nem kapcsolódik). A százalékos szabad PSA (fPSA) az a hányados, hogy mennyi PSA tér el szabadon a teljes PSA szinthez képest. A szabad PSA aránya alacsonyabb a prosztatarákban szenvedő férfiaknál, mint azoknál a férfiaknál, akik nem.
Ezt a tesztet néha arra használják, hogy segítsen eldönteni, hogy van-e prosztata biopszia, ha a PSA eredményei határvonalon vannak (például 4 és 10 között). A Alsó százalékos szabad PSA azt jelenti, hogy esélye van a prosztatarákra, és valószínűleg biopszia van.
Sok orvos javasolja a biopsziát azoknak a férfiaknak, akiknek a százalékos szabad PSA értéke 10% vagy annál kevesebb, és azt ajánlják, hogy a férfiak biopsziát tekintsenek, ha 10% és 25% között van. Ezekkel a vágásokkal felismeri a legtöbb rákot és segít egyes embereknek elkerülni a felesleges prosztata biopsziákat. Ezt a tesztet széles körben használják, de nem minden orvos egyetért abban, hogy 25% a legjobb vágási pont a biopszia eldöntésére, és a vágás az általános PSA szinttől függően változhat.
Komplex PSA: Ez a vizsgálat közvetlenül megméri az egyéb fehérjékhez kapcsolódó PSA mennyiségét (a PSA részaránya, amely nem “szabad”). Ezt a tesztet a teljes és ingyenes PSA ellenőrzése helyett elvégezhették, és ugyanolyan mennyiségű információt szolgáltathatna, mint a többi különálló teszt. Ezt a tesztet tanulmányozzák, hogy lássák-e ugyanazt a pontosságot.
Azok a tesztek, amelyek kombinálják a PSA különböző típusát: Néhány újabb teszt, például a prosztata egészségügyi index (phi) és a 4Kesoros teszt, kombinálják a különböző típusú PSA-k eredményeit ahhoz, hogy átfogó pontszámot kapjanak, amely tükrözi az ember prosztatarákos esélyét. Ezek a tesztek hasznosak lehetnek a némileg emelkedett PSA-val rendelkező férfiak számára, hogy segítsen meghatározni, hogy van-e prosztata biopszia. Bizonyos tesztek segítségével meg lehetne állapítani, hogy egy olyan embernek, akinek már van prosztata biopszia, nem talált rákot, még egy biopsziával kell rendelkeznie.
PSA sebesség: A PSA sebesség nem különálló teszt. Ez annak a mértéke, hogy a PSA milyen gyorsan növekszik az idő múlásával. Általában a PSA szintje lassan emelkedik az életkorral. Néhány kutatás azt találta, hogy ezek a szintek gyorsabban emelkednek, ha egy férfi rákos, de a vizsgálatok nem mutatják, hogy a PSA sebesség hasznosabb, mint maga a PSA szint a prosztatarák meghatározásában. Ezért az ACS-irányelvek nem javasolják a PSA sebesség alkalmazását a prosztatarák szűrésének részeként.
PSA sűrűség: A PSA szintje magasabb a nagyobb prosztata mirigyeknél. A PSA sűrűséget (PSAD) néha nagy prosztata mirigyeknél alkalmazzák, hogy megpróbáljanak ehhez igazítani. Az orvos a prosztata mirigy térfogatát (méretét) transzrektális ultrahanggal mérli (lásd: Ha a prosztata rák szűrési vizsgálati eredményei nem normálisak), és a PSA számot a prosztata térfogatával osztja el. A magasabb PSA-sűrűség a rák nagyobb valószínűségét jelzi. A PSA-sűrűség nem bizonyult olyan hasznosnak, mint a százalékos PSA-teszt.
Kor szerinti specifikus PSA-tartományok: A PSA-szintek általában magasabbak az idősebb férfiaknál, mint a fiatal férfiaknál, még akkor is, ha nincs rák. A határvonalon belüli PSA-eredmény egy 50 éves férfiban nagyon aggasztó lehet, de kevésbé aggodalomra ad okot egy 80 éves férfiban. Emiatt egyes orvosok azt javasolták, hogy összehasonlítsák a PSA eredményeit az azonos korú férfiak eredményével.
De mivel az életkor-specifikus PSA-tartományok hasznossága nem bizonyított, az orvosok és a szakmai szervezetek (valamint a PSA-tesztek készítői) nem javasolják használatukat.
A digitális rektális vizsga (DRE) esetében az orvos behelyezi a kesztyűs, kenhető ujját a végbélbe, hogy érzékelje, hogy a daganat vagy a prosztata kemény területei rákot okozhatnak. Amint az alábbi képen látható, a prosztata csak a végbél előtt van. A prosztatarák általában a mirigy hátsó részében kezdődik, amit a rektális vizsgálat során érezhetünk. Ez a vizsga kellemetlen lehet (főleg azoknál a férfiaknál, akiknél vannak aranyércek), de általában nem fájdalmas és csak rövid időre tart.
A DRE kevésbé hatékony, mint a PSA vérvizsgálata a prosztatarák meghatározásában, de néha rákos megbetegedéseket tapasztalhat a normális PSA-szinttel rendelkező férfiaknál. Emiatt a prosztatarák szűrésének részét képezheti.
Ha a korai kimutatási vizsgálatok eredményei – a prosztata-specifikus antigén (PSA) vérvizsgálat és / vagy a digitális rektális vizsgálat (DRE) – azt sugallják, hogy prosztatarákot okozhat, orvosa más vizsgálatokat is végezhet, például transzrektális ultrahangot és Prosztata biopszia, hogy megtudja.
Ehhez a teszthez egy kis szondát kell megkenni az ujja szélén, és be kell helyezni a végbélbe. A szonda hangos hullámokat ad, amelyek belépnek a prosztatába, és visszhangokat hoznak létre. A szonda felveszi a visszhangokat, és egy számítógép fekete-fehér képet ad a prosztatának.
Ez az eljárás gyakran kevesebb, mint 10 percet vesz igénybe, és orvosi rendelőben vagy járóbeteg-klinikán történik. Bizonyos nyomást fog érezni, ha a TRUS-próbát a végbélbe helyezi, de általában nem fájdalmas. A terület az eljárás előtt elakadhat.
A TRUS-t nem használják a prosztatarák szűrővizsgálataként, mert nem mindig tudja megmondani a különbséget a normál szövet és a rák között. Ehelyett leggyakrabban prosztatarákot keresnek, ha az embernek tünetei vannak, vagy abnormális PSA-szintet vagy digitális rektális vizsga (DRE) van. A prosztata biopszia során is alkalmazzák a biopsziás tűket a prosztata megfelelő területére.
A TRUS más helyzetekben is hasznos. Használható a prosztata mirigy méretének mérésére, amely segíthet a PSA-sűrűség meghatározásában, és befolyásolhatja azt is, hogy melyik kezelési lehetőség van az ember számára. A TRUS-t a prosztatarák kezelésének néhány formája során is használják.
A biopszia olyan eljárás, amelyben a prosztata kis mintáit eltávolítják, majd mikroszkóp alatt vizsgálják. A mag tűs biopszia a prosztatarák diagnosztizálásához használt fő módszer. Ezt rendszerint egy urológ, egy sebész végzi, aki a nemi szervek és a húgyutak rákos megbetegedését kezeli, amely magában foglalja a prosztata betegséget.
A TRUS használatával a prosztata “látja”, az orvos gyorsan behelyez egy vékony, üreges tűt a végbél falán keresztül és a prosztata felé. Amikor a tű ki van húzva, eltávolít egy kis hengeres (mag) prosztataszövetet. Ez többször megismétlődik. A legtöbb urológus körülbelül 12 magmintát vesz át a prosztata különböző részeitől.
Bár az eljárás fájdalmasnak tűnik, minden egyes biopszia általában csak egy rövid kényelmetlenséget okoz, mivel egy speciális, rugós beteget tartalmazó biopsziás eszközzel történik. A készülék egy másodperc törtrészével behelyezi és eltávolítja a tűt. A legtöbb biopsziás orvos a helyi érzéstelenítéssel elsötétíti a területet. Lehet, hogy megkérdezheti orvosát, ha tervezi ezt.
A biopszia körülbelül 10 percet vesz igénybe, és általában az orvosi rendelőben történik. Valószínűleg antibiotikumokat fognak adni a biopszia előtt, esetleg egy vagy két nappal a fertőzés kockázatának csökkentése érdekében.
Néhány nappal az eljárás után néhány kellemetlenség érzed magad a területen, és feltehetőleg vér jelenik meg a vizelettel. Előfordulhat, hogy valamilyen könnyű vérzést észlel a végbélből, különösen ha aranyér is van. Sok ember észreveszi a vérét a spermájukban, vagy rozsdás színű spermával rendelkezik. Ez eltarthat néhány hétig a biopszia után, attól függően, hogy milyen gyakran ejakulál.
A biopszia mintáit elküldjük egy laborba, ahol mikroszkóppal nézzük meg, hogy rákos sejteket tartalmaz-e. Ha rákot észlelnek, azt is hozzárendelik fokozat. Ezt gyakran a Gleason pontszám (vagy Gleason összeg). A legtöbb Gleason pontszám 6-tól 10-ig terjed (bár alacsonyabbak lehetnek). Minél magasabb a Gleason-pontszám, annál valószínűbb, hogy a rák gyorsan nő és gyorsan terjed.
A biopsziás eredmények (patológiás jelentés formájában) általában 1-3 napig tartanak, de néha hosszabb ideig is eltarthat.
Még akkor is, ha sok mintát vesz, a biopsziák még mindig hiányoznak a rákban, ha egyik biopsziás tű sem halad át rajta. Ezt nevezik a álnegatív eredmény. Ha orvosa továbbra is erős gyanúja van a prosztataráknak (pl. A PSA szintje nagyon magas), szükség lehet ismételt biopsziára annak érdekében, hogy biztos lehet benne.
Prosztata biopszia eredményeit néha hívják gyanús. A patológus olyan kifejezéseket használhat, mint a prosztata intraepitheliális neoplazia (PIN), atipikus kis acinus proliferáció (ASAP vagy csak atypia) vagy proliferatív gyulladásos atrófia (PIA). A gyanús eredmények azt jelentik, hogy a sejtek nem úgy tűnnek, mint a rák, de ezek sem tűnnek teljesen normálisnak. Ha a biopszia eredményei gyanúsak, orvosa meg kívánja ismételni a biopsziát.
További információ a prosztata biopsziák lehetséges eredményeiről a weboldal Prostate Pathology részében található.
PSA és prosztata ultrahang
Hogyan működik a húgyutak?
A húgyutak a vesékkel kezdődnek. A vesék, mindegyik oldalon, magasan fekszenek a felső hasrészben, részben a borda alatt. Szűrik a vért, hogy a felesleges hulladéktermékeket és folyadékot kivonják a vizeletbe. A vizelet, miután kialakult a vesékben, mindkét oldalán egy csövet, az uretert, a húgyhólyag felé halad.
A vizeletet folyamatosan a vesék készítik, és a húgyhólyagokon át a húgyhólyagba szállítják. A húgyhólyag a vizeletet egészen addig tárolja, majd a húgycsövön keresztül kiszabadul. A prosztata, amely a reproduktív rendszer részét képező mirigy, a húgycső első részét képezi.
Mi a prosztata? Hogyan változik az idő múlásával?
A prosztata olyan mirigy, amely a reproduktív rendszer része. A sperma egy részét teszi ki, amely a folyadék, amely az ejakuláció idején jön létre. A prosztata a húgycső első részét alkotja, amely a húgyhólyag vizelete, amely a húgyhólyagot a péniszen keresztül kifelé tölti.
A prosztata jóindulatú vagy nem daganatos módon (úgynevezett Benign Prostatic Hyperplasia vagy BPH) kezdődik, szinte minden férfi 40 éves korában kezdődik. Mint ahogy ez, megakadályozhatja a vizeletcsatornát, és megváltoztathatja a mintát a vizeletet.
Míg a prosztata normális növekedése a legtöbb férfira hat, a 10 férfiból körülbelül 1 ember fog előidézni a prosztata rákát. Jelenleg a férfiakat a prosztatarákról digitális rektális vizsgálattal (DRE) és PSA vérvizsgálattal ellenőrizzük. A digitális rektális vizsgálat olyan orvos által végzett vizsgálat, amelyben kesztyűs ujjat helyeznek a végbélbe, hogy a prosztatát eloszlassa olyan rendellenességek esetén, amelyek rák jelenlétére utalhatnak.
A PSA, amely a prosztata specifikus antigénje, egy olyan fehérje, amelyet csak a prosztata okoz, és nem más, mint a szervezetben. Az 1990-es évek óta a PSA-t rutinszerűen használják a prosztatarák rákszűrésére.
A PSA nem specifikus a prosztatarákra. Valójában három olyan közös körülmény van, amelyek PSA elevációt okoznak: BPH, prostatitis és prosztatarák. A BPH vagy a jóindulatú prosztatasi hiperplázia a prosztata normális kiterjedése, amely a legtöbb emberben 40 évesen megy el. A prosztata, amely a nem specifikus prosztata gyulladása, a PSA emelkedés másik gyakori oka, és valószínűleg 4 emberből .
Mi a normál PSA? Vannak-e olyan vizsgálatok, amelyek növelhetik annak hasznosságát, hogy ellenőrizzék a prosztatarákot?
Hagyományosan a PSA-t normálisnak tekintették 0 és 4 között. Számos tényezőt kell azonban figyelembe venni, amikor a férfi PSA-ját értékelik, például a PSA korát és trendjét az idő múlásával.
A PSA egyik fontos jellemzője az időbeli változás mértéke, amelyet “PSA sebességnek” neveznek. A BPH vagy prosztatagyulladásban szenvedő férfiak esetében a PSA évente több ponton változhat, de az idő múlásával ugyanazon a tartományon belül marad. A prosztatarákkal rendelkező férfiaknál a PSA folyamatosan emelkedik, és a szintek akár évente akár 100% -kal is növekedhetnek.
A PSA szintje szintén összefügghet a prosztata méretével. A “PSA-sűrűség” a PSA értéke, amelyet a prosztata mérete határoz meg a prosztata ultrahang idején. Ha a PSA a vártnál nagyobb, mint a prosztata, akkor nagyobb lehet a prosztatarák jelenléte.
A PSA teszt egy másik változata “szabadon versus teljes” PSA néven ismert. A PSA egyik része a véráramban egy hordozófehérjéhez van kötve, a fennmaradó rész nincs kötve vagy “szabad”. A szabad és a teljes PSA aránya hasznos lehet annak meghatározására, hogy a PSA emelkedése a BPH vagy a prosztatarák okozta-e. Ha a% szabad közel 10%, akkor fokozott aggodalomra ad okot, hogy a rák jelen lehet.
Különböző PSA-szinteket állapítottak meg különböző korcsoportok számára. Az életkor szerinti PSA-szintek a következők:
51-60-nál kevesebb, mint 3,5
61-70 kevesebb mint 4,0
Több mint 70 kevesebb, mint 6,5
Meg kell jegyezni, hogy egyes férfiaknál az ejakuláció után 48 órán belül enyhén emelkedhet a PSA, és a jelenlegi ajánlások szerint a férfiak 48 órával az ejakuláció után várják a PSA érték ellenőrzését.
Ha aggodalomra ad okot, hogy a megnövekedett PSA a prosztataráknak köszönhető, akkor mi történik annak megállapítására, hogy van-e rák jelen van? Mi a prosztata ultrahang és biopszia?
Amikor a PSA emelkedik, a következő lépés a páciens magasságának és egészségi állapotának függvénye. Az ajánlások tartalmazhatnak soros ellenőrzést, további típusú vérvizsgálatokat, amelyek ellenőrzik a PSA alatti típusokat, a képalkotást egy olyan vizsgálattal, mint például az MRI, vagy a prosztata felmérése transz-rektális ultrahanggal és biopsziával.
A prosztata transz-rektális ultrahang (TRUS) egy képalkotó technika, amely teljes képet nyújt a prosztatáról, lehetővé téve olyan területek megjelenítését, amelyek nem észlelhetők digitális rektális vizsgálaton. A TRUS a járóbeteg-beállítást IV-es szedációval végzi (hasonlóan a kolonoszkópiához). Az ultrahang szondát a végbélbe helyezzük.
Meg lehet mérni a prosztata méretét. A prosztatát ellenőrizzük a kontúr rendellenességei miatt. Az ultrahang általában nem azonosítja azokat a területeket, amelyek “gyanúsak a rákra”. A prosztata ultrahang képalkotásának fő értéke, hogy lehetővé teszi a prosztata nagyon pontos, szisztematikus, rácsszerű, lépésről-lépésre történő mintavételezését (biopszia).
A prosztata 16 vagy annál több biopsziáját veszi. Ezek a “mag” minták csaknem egy hüvelyk hosszúak és kiterjednek a prosztata hátuljáról az elejére. Egy tűt, amely megegyezik egy olyan tűvel, amellyel vérvételi vizsgálatot végeznek a karban, a prosztata mintáinak felvételére használják.
Ez a rendezett, egymást követő mintavétel biztosítja a leghatékonyabb megközelítést annak meghatározására, hogy a prosztatarák jelen van-e.
A komplikációk ritkaak a prosztata biopsziája után, de tartalmaznak vérzést és fertőzést. A vérzés kockázatának minimalizálása érdekében a betegeket arra utasítják, hogy az aszpirint vagy az aszpirin vegyületeket az eljárás előtt hét-tíz nappal leállítsák. Azoknál a betegeknél, akik vérhígítót (pl. Coumadin) szednek, az eljárást megelőzően öt nappal le kell állítaniuk a gyógyszert. A fertőzés kockázatának minimalizálása érdekében a megelőző antibiotikumokat a megelőző napon, az eljárás utáni napon és nappal kapják meg. A Fleets-beöntést rendszerint az ürítési periódus napján adják ki.
Azoknál a betegeknél, akik ultrahanggal és biopsziával szenvednek, és jóindulatú megállapításokkal rendelkeznek, gondos és folyamatos nyomon követést ajánlunk. A betegeknek a követett digitális rektális vizsga és a PSA-t három és hat hónappal az eljárásuk után és rendszeresen hat hónapos időközönként kell elvégezniük. Bizonyos esetekben még szorosabb nyomon követés javasolt.
Minden prosztatarákos férfinak szüksége van a kezelésre?
A megnövekedett PSA kiértékelésének színvonala a prosztata ultrahang és a prosztata biopszia volt, ami a prosztatarákkal diagnosztizált férfiak számának jelentős növekedéséhez vezetett.
A rákos megbetegedéssel rendelkező férfiak közül az egyik részhalmaza agresszív típusú lesz, ha nem kezelik, akkor a rák elterjedése a prosztata felett elterjed, és végül a prosztatarák okozta halált okozhatja.
Azzal a felismeréssel, hogy egyes férfiak alacsony kockázati típusú prosztatarákot igényelnek, amely nem igényel kezelést, ellentmondás áll fenn a PSA szűréshez, mert a diagnózis felett és a prosztatarák kezeléséhez vezethet. A prosztata biopszia előtti kockázatértékelés javítására további eszközök állnak rendelkezésre, amelyek a prosztata biopsziák számának csökkentésére használhatók az alacsony fokú prosztatarák diagnosztizálásának csökkentése érdekében, és még mindig lehetőségük nyílik arra, fokozott daganatok. Az új vérvizsgálatokat úgy alakították ki, hogy segítsék a kiválasztási folyamatot, amely magában foglalja a 4K-tesztet, amely a PSA alegységeit vizsgálja, amelyek potenciálisan azonosítják azokat a férfiakat, akiknél a prosztatarák nagyobb kockázati formája lehet. jelzett.
Milyen korban van szükség a PSA-ra?
Az AUA útmutató panel nem javasolja a 70 évesnél idősebb férfiaknál a rutin PSA szűrést, vagy a 10-15 évesnél kisebb életkilátásokkal rendelkező férfiakat. Egyes 70 éves és annál idősebb férfiak, akik egészségi állapota 10-15 éves, és a várható élettartama 10-15 év, a prosztatarák szűrése is előnyös lehet, de erős bizonyíték van arra, hogy az ártalom és az ellátás aránya növekszik az életkorral, és hogy valószínűsíthető, a diagnózis különösen magas az alacsony kockázatú betegek körében. Annak érdekében, hogy azonosítsuk az idősebb embert, ha valószínűbb a kezelés előnye a szűrés során, a panel két megközelítést javasol: 1) a prosztata biopsziás küszöbének növelése (pl. 10 feletti PSA); és 2) a PSA-szűrés abbahagyása a 3-as PSA-val rendelkező férfiak körében.
Vegye meg az otthoni üzeneteket
1991 óta alkalmazzuk a PSA-t transz-rektális ultrahangos biopsziával kombinálva. Ettől az időtől kezdve a prosztatarákot jellemzően diagnosztizálták, miután már elterjedt a prosztatától, ebben az esetben a kezelés kevésbé volt hatásos. A “PSA korszak” megjelenésével sok betegünkben diagnosztizáltuk a prosztatarákot. Bátorító híreket kínálunk, hogy megpróbálhatjuk azonosítani azokat a prosztatarákot, amelyek kezelésre szorulnak, és ha igen, lehetőségeink vannak arra, hogy korai stádiumban diagnosztizálják őket, amikor a rák továbbra is a prosztatán belül marad, és nem terjed. a szakasz, amikor a prosztatarák a leginkább gyógyítható.
© 2013 Az Urológiai Csoport Minden jog fenntartva. – Weboldal tervezés az Interactive Palette, Inc.-nél
Speciális Urológiai Orvosi Rendelőhelyek találhatóak:
Landsdowne, VA · Tel: 703-724-1195 · Fax: 703-724-4495
Reston, VA · Tel: 703-480-0220 · Fax: 703-480-0280
Leesburg, VA · Tel: 703-443-6733 · Fax: 703-443-6744
Stone Springs, VA · Tel: 703-957-1022 · Fax: 703-724-4495