Ventrális hernia
A ventrális hernia a szövetek duzzanata a hasfalbeli izomzat gyengeségének megnyitásával. Előfordulhat a hasfal bármely helyén.
Sokan úgy nevezik, hogy a múltbeli sebészi behatások helyén gyógyultak meg. Itt a hasfal falainak rétegei gyengék vagy vékonyok lettek, ami lehetővé teszi a hasüreg tartalmának áthaladását.
A fojtott ventrális herniában a bélszövet szorosan elkapódott a hasfalban levő nyíláson belül. Ezt a szövetet nem lehet visszahelyezni a hasüregébe, és véráramlása le van vágva. Ez a típusú ventrális hernia műtétet igénylő vészhelyzet.
A herniák a teste más helyeiben fordulhatnak elő, és a helyükön elnevezettek, ahol előfordulnak – például femurális sérv jelentkezik a comb felső részében.
Egyes emberek születésképtelenné váló veleszületett rendellenességgel születtek – ami abnormálisan vékonyabbá teszi a hasfalat. Nagyobb kockázatot jelent a ventrális herniák kialakulása. A ventrális herni egyéb kockázati tényezői a következők:
- terhesség
- elhízottság
- korábbi hüvelyek története
- hasi műtétek története
- a bél területének sérülései
- a herniák családtörténete
- gyakran nehéz tárgyak felemelése vagy nyomása
Az UCSF szerint a hasi műtéten átesettek akár 30% -ánál is előforduló herniák fordulhatnak elő. A legtöbb műtéti sebhely helyén fordul elő. A hegek szövete gyengül vagy vékonyodik, és így duzzanat alakul ki a hasban. Ez a duzzanat szövet vagy szerv, amely a hasfal ellen mozog.
A ventrális herniák számos tünetet produkálhatnak. A tünetek akár hetekig vagy hónapokig is megjelenhetnek.
Semmilyen tünet sincs érezni. Vagy kellemetlen érzést vagy súlyos fájdalmat tapasztalhat a sérv területén, amely egyre nehezebbé válhat, amikor nehéz tárgyakat próbál meg állni vagy felemelni. Láthatja vagy érezhet egy duzzadást vagy növekedést a területen, amely érzékenynek érzi az érintést.
Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, azonnal forduljon orvoshoz:
- enyhe diszkomfort a hasi területen
- fájdalmat a hasán
- a bőr vagy szövetek kifelé duzzadása a hasi területen
- hányinger
- hányás
A teljes diagnózis érdekében az orvos megkérdezi tüneteit és fizikai vizsgát. Lehet, hogy rendelni kell a képalkotó vizsgálatokat, hogy a test belsejébe nézzenek a ventrális herni jelei. Ezek a következők lehetnek:
A ventrális hernia sebészeti korrekciót igényel. Ha nem kezelik, akkor továbbra is lassan növekszik, amíg súlyos komplikációkat nem okoznak.
A kezeletlen herniák fokozatosan megnehezíthetõvé válnak a kibõvített ventrális hernákká. A duzzanat a hernia tartalmának csapdázásához vezethet, a bebörtönzés folyamatát. Ez viszont az érintett szövetek vérellátását eredményezheti, vagy semmiféle vérellátást nem okozhat, amit furcsaságnak neveznek.
A sebészeti beavatkozás lehetőségei a következők:
- Mesh elhelyezési műtét: A sebész a szövetet visszahelyezi a helyére, majd egy hálóba tömíti, amely megerősítő tapaszként szolgál, és megtartja a helyét. Ez biztonságosnak és megbízhatónak tekinthető, és a mesh elhelyezésről kimutatták, hogy csökkenti a sérv megújulásának kockázatát.
- Laparoszkópos javítás: A sebész több kis nyílást tesz lehetővé és javítja a sérvét a test belsejében lévő kis kamerával történő irányítással, hogy irányítsa a műtétet. A hálót vagy nem lehet használni.
- Nyitott műtét (nonlaparoscopikus): A sebész szúrja be a sérvét, a szöveteket visszahelyezi a helyére, majd lezárja a területet. A hálót vagy nem lehet használni.
A laparoszkópos eltávolítás előnyei a következők:
- sokkal kisebb vágási hely, amely csökkenti a fertőzés esélyét
- csökkent postoperatív fájdalom
- csökkentett kórházi tartózkodás – általában képes elhagyni az eljárás napját vagy napját
- nagy heg hiánya
- gyorsabb általános helyreállítási idő
Néhány aggodalom a nyílt műtétről:
- hosszabb ideig marad a kórházban a műtét után
- nagyobb fájdalom
- közepes és nagy heg
A súlyos ventrális hernia azok, amelyek hossza vagy szélessége legalább 15 centiméter (cm), vagy egy teljes terület 150 cm2, a Journal of American Surgery szerint. Komoly sebészeti kockázatot jelentenek. Az óriás hernia kitölti a hasüreget, ami megnehezíti a környező szervektől való elválasztást. Amint a hernia nő, a megismétlődés kockázata szintén magasabb lesz.
A kezeletlen herniák további szövődményei a következők:
- Bebörtönzés: A vékonybél falába szorul a belek, ahol nem lehet visszahúzódni a hasüregbe. Ez elzáródást okozhat a belekben vagy levághatja vérellátását.
- Megfojtás: Ez akkor fordul elő, ha a belek vére áramlik. A belek egy része meghalhat vagy elkezd bomlani. Azonnali műtét szükséges a véráramlás helyreállításához és a bél megmentéséhez.
A sérv korai stádiumában lehet, hogy meg tudja oldani a saját sérvét. Vannak, akik úgy érzik, a dudor a hasában, és nyomja a szerveket vissza. Ezt úgy hívják, hogy csökkentik a sérv. A csökkentés gyakran átmenetileg működik, amíg műtétet nem végez.
A kilátások általában nagyon jól mennek komplikációk nélküli műtét után. Lehet, hogy pihenni kell néhány hétig, mielőtt folytatná a napi tevékenységeket, elkerülve a nehéz emelést vagy a hasi területre feszültséget.
Hernia (hasi hernia)
Benjamin Wedro, MD, FACEP, FAAEM
Dr. Ben Wedro sürgősségi orvost alkalmaz a Gundersen Klinikában, egy regionális trauma központban, La Crosse városában, Wisconsinban. Az ő háttere magában foglalja a University of Alberta egyetemi és orvostudományi tanulmányait, a családi gyakorló gyakornoki helyet a Queen’s University-ben Kingstonban, Ontario-ban és az Oklahoma Egészségtudományi Centrumban a sürgősségi orvoslásban.
William C. Shiel Jr., MD, FACP, FACR
Dr. Shiel Bachelor of Science diplomát kapott a Notre Dame-i Egyetemen. Itt vett részt a sugárbiológiai kutatásban, és megkapta a Huisking ösztöndíjat. Miután elvégezte a St. Louis Egyetem Orvostudományi Karának diplomáját, elvégezte Belgyógyászati Orvostudományi és Rheumatológiai Egyesületét a Kaliforniai Egyetemen, Irvine-ben. A belső orvoslás és a reumatológia szakképesítéssel rendelkezik.
Mi a hasi sérv?
A hasi sérv akkor fordul elő, amikor egy szerv vagy más szövetdarab az izom falának egyikében gyengül, amely a hasüreghez kapcsolódik. A gyenge területen duzzadt zsák tartalmazhatja a vastagbél belsejének vagy zsíros bélésének darabját (omentum), ha a hernia a hasfalon vagy az ágyékban fordul elő. Ha a sérv a membránon keresztül történik, az izom, amely elválasztja a mellkast a hasomból, részt vehet a gyomorban.
A hasfal különböző izmok és szövetek rétegei. Ezen rétegekben gyenge pontok alakulhatnak ki, amelyek lehetővé teszik a hasüreg tartalmának kitágulását vagy herniátását. A leggyakoribb hasi páncél az ágyékban (inguinalis hernák), a membránban (hiatal hernia) és a hasi gombon (köldökzsinór). A herniák jelen lehetnek születéskor (veleszületett), vagy bármikor kialakulhatnak (szerzett).
Mi a különbség típusok a hasi péna?
A has és a medencefenék héjai
Inguinális herniák a leggyakoribbak a hasi péna. A menstruációs csatorna olyan nyílás, amely lehetővé teszi, hogy a spermatikus zsinórt és a herék a hasüregből a testvérbe ereszkedjen, ahogy a magzat fejlődik és érlelődik. Miután a herék leereszkedik, a nyílás szorosan bezáródik, de néha a medencéhez erősített izmok gyengített területet hagynak. Ha az élet későbbi szakaszában stresszhelyeződik, akkor a gyengített szövetek lehetővé teszik, hogy a kis bél vagy omentum egy része csúszik ezen a nyíláson, fájdalmat okozva és duzzanatot eredményezzen. Az inguinális herniák kevésbé valószínűek a nőknél, mert nincs szükség nyílásra a lágyító csatornában, hogy lehetővé tegye a herék migrációját és leereszkedését.
A femorális hernia előfordulhat a hasüreg padlóján keresztül, ahol a femorális artériának és a vénának van helye a hastól a felső lábhoz. Tágabb csontszerkezetük miatt a femorális herniák gyakrabban fordulnak elő nőknél.
Obturator herniák a kismedence legkisebb közös hercege. Ezeket többnyire olyan nőknél találják meg, akik többszörös terhességet szenvedtek el, vagy akik jelentős súlyt veszítettek. A sérv az obturator csatornán keresztül történik, amely a hasüreg másik kapcsolata a lábszárhoz, és tartalmazza az obturátor artériát, véna és idegét.
Az elülső hasfal hernái
A hasfal két testrészből áll, melyek a test mindkét oldalán egymás tükörképei. Ezek közé tartozik a rectus abdominus izmok, a belső obliques, a külső obliques és a transversalis.
Amikor epigastrikus hernák a csecsemőknél előfordulnak, mert a hasfal középvonalában gyengeség következik be, ahol a két rectus izma összekapcsolódik a mellbél és a hasi gomb között. Néha ez a gyengeség nem válik nyilvánvalóvá későbbiekben a felnőtt életben, mivel a has felső részében duzzanatgá válik. A bél, a zsír vagy az omentum darabjai csapdába ejthetők az ilyen típusú sérvekben.
A hasi gomb, vagy köldökzsinór, ahol a köldökzsinór a magzathoz kapcsolja az anyát, lehetővé téve a vérkeringést a magzatba. Köldökzsinórok abnormális duzzanatot okoznak a hasi gombon, és nagyon gyakoriak az újszülötteknél, és gyakran nem kell kezelés, hacsak komplikációk nem fordulnak elő. Egyes köldökzsinórok nagyításra kerülnek, és az élet későbbi javításához szükség lehet.
Spigéliai herniák előfordulnak a rectus abdominus izom külső szélén, és ritkák.
Rögös herniák a hasi sebészet szövődménye, ahol a hasizmokat vágják, hogy a sebész beléphessen a hasüregbe működésbe. Habár az izom általában javításra kerül, a gyengeség viszonylagos területe válik, amely potenciálisan lehetővé teszi a hasi szervek számára, hogy a metszésen keresztül herniálódjanak.
A diasztázis recti nem valódi heré, hanem inkább a membrán gyengülése, ahol a jobb és a bal oldali két rectus abdominus izom összeérnek, ami a középvonalban duzzanatot okoz. Ez különbözik az epigasztrikus sérvtől, mert a diasztázis nem veszi el a bél, a zsír vagy más szervek belsejében.
A membrán hernái
Hiatal herniák akkor fordul elő, amikor a gyomor egy része a membrán nyílásán keresztül csúszik keresztül, ahol a nyelőcső a mellkasról a hasba kerül. A csúszó hiatus hernia a leggyakoribb típus, és akkor következik be, amikor az alsó nyelőcső és a gyomorrészek a diafragmán keresztül a mellkasba csúsznak. Paraesophagealis herniák akkor fordul elő, amikor csak a gyomor a nyelőcső mellé húzódik a mellkasba. Ez komoly bonyodalmakhoz vezethet az elzáródás vagy a gyomor öncsonkításakor (volvulus).
Traumás membrános hernák súlyos sérülések következtében előfordulhat, hogy a tompa trauma gyengíti vagy elszakítja a membrán izmait, ami lehetővé teszi a hasi szervek azonnali vagy késleltetett herniációját a mellkasi üregbe. Ez akkor is előfordulhat, ha a szúrt vagy lőtt seb okozza a traumát. Általában ezek a hüvelyek a bal oldali membránot foglalják magukban, mivel a máj a jobb membrán alatt található, hajlamos megvédeni a vastagbél herniációjától.
Congenital diaphragmatic hernias ritkán fordulnak elő, és a membrán meghibásodása a magzati fejlődés során teljesen kialakul és bezárul. Ez ahhoz vezethet, hogy a tüdő teljesen megérik, és csökken a tüdőfunkció, ha a hasi szervek a mellkasba költöznek. A leggyakoribb típus a Bochdalek hernia a membrán oldal szélén. A morgagni herniák még ritkábbak és a membrán elülső részének hibája.
Hernia kezelés
A sebészeti javítás a legtöbb hernián javallott. Minden irreducibilis hernia azonnali értékelést igényel, mert lehet fojtogatni. Egyes esetekben a műtét késhet vagy nem hajtható végre. Orvosa rácsos öveket vagy öveket írhat elő a hernia csökkentésére. A herniákkal és a hernia sebészeti javításával járó embereknek meg kell akadályozniuk a súlyos emeléseket és egyéb olyan tevékenységeket, amelyek nagy intraperitoneális nyomást okoznak.
Mi okozza a hasi sérveket?
A sérv lehet születésképtelen és jelen lehet születéskor, vagy idővel kialakulhat a hasfalon belüli gyengeségben. A hasi üregben fellépő nyomás fokozódása a gyenge pontokon stresszt okozhat, és lehetővé teheti a hasüreg részének kitágulását vagy herniátását.
A hasban jelentkező fokozott nyomás számos helyzetben fordulhat elő, beleértve a krónikus köhögést, a megnövekedett folyadékot a hasüregben (ascites), a veseelégtelenség kezelésére alkalmazott peritoneális dialízist és a hasüregeket vagy a tömegeket. A nyomás emelkedhet a túlsúly felemelése, a székletürítés, a vizeletürítés vagy a hasi trauma miatt. A terhesség vagy a felesleges hasi súly és a köröm is olyan tényezők, amelyek a sérvhez vezethetnek.
Milyen kockázati tényezők vannak a sérv esetében?
A megnövekedett intraabdominális nyomás a hasfal egy részének gyengülését eredményezheti, akár idővel, akár fokozatosan. Egyes kockázati tényezők a következők:
- Krónikus székrekedés
- Krónikus köhögés
- Ismétlődő hányás
- Elhízottság
- Ascites (abnormális folyadékgyűjtemény a hasüregben)
- Peritoneális dialízis
- Hasi masszák
- Terhesség
- Hasműtétek (az incisional herniák kockázata)
- A nehéz tárgyak ismételt mozgatása vagy emelése
Pelvic Pain Pictures Diavetítés
Kidney Stones Diavetítés Képek
Prosztatarák Slideshow Képek
Mik a jelek és tünetek a hasi sérv?
A legtöbb ember úgy érezheti magát, hogy duzzanat alakul ki, ahol inguinalis sérv alakul ki az ágyékban. Lehet, hogy égető vagy éles fájdalomérzés tapasztalható a területben, mert a lágyéki ideg gyulladása vagy a testi érzés az izmokban aktivitással jár. Ha a sérv egy olyan esemény miatt következik be, mint egy súlyos emelés, éles vagy szakadt fájdalom érezhető. Azonban sok embernek nincs semmilyen panasz, mint a teltség érzése a lágyítócsatorna területén.
Komplikációk jelentkeznek, amikor a belek vagy az omentum darabja be van zárva (bebörtönöznek) a sérv kendonába. Egy darab bél beléphet a sérvbe és beragadhat. Ha a bél megduzzad, sebészi vészhelyzetet okozhat, mivel elveszíti vérellátását és fojtogatja. Ebben a helyzetben jelentős fájdalom, hányinger és hányás jelentkezhet, jelezve a bélelzáródás lehetséges kialakulását. A láz társulhat fojtott, halott béljal.
A Richter-sérv egy szokatlan típusú hernia, amely fojtogatáshoz vezet. A bélfal csak egy része veszíti el a sérveket. Nem feltétlenül okoz teljes elzáródást eredetileg, hiszen a belek átjárója még mindig lehetővé teszi a béltartalom áthaladását, de a bélfalnak azt a részét, amely csapdába esik, elfojthatja és meghal.
A femorális és obturator herniák hasonlóan hasonlítanak a hüvelyi hüvelyekhez, bár anatómiai helyük miatt a teljességet vagy csomókat sokkal nehezebb értékelni.
A köldökzsinórt könnyű felismerni, és a felnőtteknél a hasnyálmirigy-emelkedéssel járó gyakran emelkedni fog. A szövődmények ismét magukban foglalják a bebörtönzést és a fojtogatást.
A hiatus hernia önmagában nem okoz sok tüneteket, de ha egy csúszó sérv jelentkezik, akkor a membrán feletti gastroesophagealis (GE) csomópont kóros helyzete befolyásolja működését, és a gyomor tartalmuk visszafolyik a nyelőcsőbe. A gastrooesophagealis reflux (GERD) égési mellkasi fájdalmat, epigasztrikus fájdalmat és égési sérülést okozhat a felső hasi émelygés, hányás és gyomorsav savanyúsága miatt, amely a torok hátulján folyik.
A sporttörmelék az anya vagy az ágyék bármely szövetének könnye vagy törzse. Fájdalmat okoz az ágyékban vagy a lágyékban. Ez magában foglalhat bármilyen lágyszövetet, beleértve az izmokat, az ínt vagy az ínszalagot, és fizikai aktivitással is elindulhat, amely rendszerint csavaró vagy tompa erő traumával jár a hasba.
Milyen egészségügyi szakemberek kezelik és javítják a herniákat?
Leggyakrabban az elsődleges ellátó szolgáltatók elsőként diagnosztizálják és kezelik a sérveket. A hiatal hernáknál, általában orvosi, nem sebészi, ellátás szükséges, és a GERD tüneteinek ellenőrzése az elsődleges cél. Időnként egy gasztroenterológus részt vesz a gondozásban a GERD súlyosságának felmérése érdekében. Néhány hiatus hernia műtétet igényel, és egy általános sebész és / vagy egy mellkasi sebész végzi el a műtétet, attól függően, hogy a szervek a gyomorban vagy a mellkasban helyezkednek-e el, és a membrán hibája.
Míg az elsődleges ellátó szolgáltatók a hasfalfejű sérv diagnózisát végzik, az általános sebész elvégzi a műtétet és javítja a sérveket.
Amikor a herniák bebörtönöznek, gyakran a beteg a sürgősségi osztályhoz fordul, és az orvos ott a diagnózist, és néha visszaszoríthatja a sérvét (csökkentve). Ha a sérv csökkent, a referral mint járóbeteg-ellátás az általános sebész lehet egy lehetőség. Ha a sérv továbbra is csapdába esett (bebörtönözték), vagy aggodalomra ad okot, hogy a sérv megfojtódik, azonnali konzultációra van szükség a sebészkel.
Az újszülöttkori hernákat gyakran felismerik a gyermekorvos vagy a családszolgáltató a szállítási csomagban vagy az újszülött óvodában. Egy gyermekgyógyász konzultálhat az értékelésükről.
Hogyan diagnosztizálják a hasi páncélokat az egészségügyi szakemberek?
A hüvelyi hüvelyeknél a legtöbb beteg érezni fogja a teltség érzését, vagy egy fájdalmat és égést. A fizikális vizsgálat általában megerősíti a diagnózist. A femorális vagy obturátor herniákat nehezebb felismerni, és a visszatérő inguinalis vagy medencei fájdalom tünetei nyilvánvaló fizikai tünetek nélkül CT vizsgálatot igényelhetnek a diagnózis feltárására. A köldökzsinórok sokkal könnyebb megtalálni a köldökök kidudorodásával.
A bebörtönzött vagy fojtott hernák nagyobb kihívást jelentenek, mivel a halott bél esetleges szövődménye növeli a sürgősséget. Az egészségügyi szakember arra törekszik, hogy nyomokat találjon az elzáródásról, beleértve a fájdalom, émelygés, hányás vagy lázat. A fizikális vizsgálat során az orvos gyakran felfedezheti, hogy a páciensnek nagyon markáns hasa van. Ezek a hüvelyek gyakran rendkívül gyengék és szilárdak. A vizsga elegendő lehet a bebörtönzés vagy a fojtás gyanújára, és azonnali konzultációra van szüksége egy sebészrel. Az orvosok a röntgenfelvételeket vagy a CT-vizsgálatokat a klinikai állapot függvényében igazolhatják.
Az orvosok képesek lehetnek diagnosztizálni a GERD-vel összefüggő hiatal hüvelyeket, ha megtudják a beteg orvosi előzményeit a fizikai vizsga során. A mellkasi röntgensugár ronthatja a gyomor egy részét a mellkasban. Ha aggodalomra ad okot a nyelőcsőgyulladás (nyelőcsőgyulladás), a fekélyek vagy a vérzés, a gasztroenterológusnak szüksége lehet endoszkópia elvégzésére.
Hasi herniák kezelés vezetés
- Ossza meg
- Nyomtatás
- Visszacsatolás
Megközelítés szempontjai
A rácsok nyomást gyakorolnak a bőrön és a bélen, okoznak sérüléseket, és elfedik a bebörtönzés és a fojtás jeleit. A kötőanyagok vagy fűzők ideiglenes alkalmazása hasznos lehet a nagy nyakú hüvelyes betegeknél, a preoperatív időszak alatt, vagy olyan esetekben, amikor hosszú távon nagy a működési kockázata.
Herniacsökkentés vagy -javítás végezhető, a kúp típusától és attól függően, hogy jelen van-e a letartóztatás (lásd alább). A csökkentést gyakran végezhetik el a sürgősségi osztályon (ED), de a következő okok miatt konzultálni kell a sebészével [30, 7]:
A sebészeti beavatkozások a hernia típusától és helyétől függenek.
Lágyéksérv
Általában a lágyékvérzés jelenléte, enyhítő tényezők hiányában, javallatként szolgál a hosszan tartó expozíció komplikációinak megelőzésére (pl. Bebörtönzés, elzáródás és fulladás). [31] Bár a bebörtönzött herni nyomáscsökkentése általában biztonságos, a csökkentés hiánya nem ritka, és gyors felderítést tesz szükségessé.
A gyulladás vagy az elzáródás jelei megakadályozzák a csökkentési kísérleteket. A nehéz lecsökkentést azonnal javítani kell. A bél véletlenszerű kompromisszumának csökkenése perforációhoz és peritonitishez vezet, nagy morbiditással és halálozással. Az enyhe csökkenés, miután erőteljesen csökkentette a hernát egy kis rostos nyakkal, a befogott bél kompromisszumát eredményezi.
Köldökvérzés
Felnőtteknél a köldökzsinórjavítást a bebörtönzésre, a kúp méretére, az ascitesre, a kromatikus bőrváltozásra vagy a törésre utaló kis nyakra utalják. A gyermekeknél a köldökvérzés kezelésének módja összefüggésben van a köldökzsinór természeti történetével és a felnőttkorban betöltött szerepével.
A legtöbb köldökzsinór spontán zárul a gyermekeknél az óvodai korban. Ezért a köldökvér sérülése nem javallt 5 évnél fiatalabb gyermekeknél, kivéve, ha a gyermeknek vékony, hiperpigmentált bőrt érintő nagy vénásodásos sérvje van, vagy más okok miatt operáció alatt áll, vagy ha a sérv családi vagy szociális problémákat okoz.
Ez a fascialis hiba mérete, nem pedig a külső kiemelkedés nagysága, ami a spontán záródás lehetőségét jósolja. Walker bemutatta, hogy az 1 cm-nél kisebb átmérőjű fascial gyűrűk általában spontán záródnak, míg a 2 cm-nél nagyobb gyűrűk ritkán járnak. [22] Ennek megfelelõen sok gyermekorvos a nagy (> 2,5 cm-es) fascialis hibákkal javítja a köldökzsinórt, mint a kisebb fascial defektusú herniák.
A köldökzsinór elkobzása ritka a gyermekpopulációban. Több mint 15 éves periódusban a Johns Hopkins Kórházban csak hét, a letartóztatott köldökvérrel rendelkező gyermeket számoltak be. Összehasonlításképpen, ugyanezen 15 éves időszakban 101 esetben fordult elő a köldökzsinór bebörtönzése a felnőtteknél. Az Omentum a leggyakrabban bebörtönzött szerv.
Más hernia típusok
Fájdalmas preperitoneális zsírok egy epiplocele vagy paraumbilikás herniben bebörtönöznek. Mivel ezek a hibák spontán nem záródnak le, és a fájdalmas fojtásra hajlamosak, az elektív járóbeteg-javítás ajánlott.
A bebörtönzés lehetősége miatt a spigéliai herniákat meg kell javítani, csakúgy, mint az interparietális, a supravezikális, az ágyéki, az obtatós, az ülő és a perineális herniák. Figyelemre méltó, hogy a Richter-sérvekben fojtogatás fordulhat elő, a bebörtönzés vagy az elzáródás bizonyítéka nélkül.
Válaszos vagy akut javítás
Egy retrospektív, egy intézményben végzett tanulmány szerint a femorális, scrotumos és visszatérő herniákban szenvedő betegek, valamint az előrehaladott korú betegek nagyobb valószínűséggel vesznek részt az akut sérvkorrekcióban, szemben a választásos herniák javításával. [32] Az akut sérv javítása állítólag nagyobb morbiditást és alacsonyabb túlélési arányokat mutat, mint a választható műtéti sérülés.
Fertőző betegség, pelenka kiütés, nyitott sebek közelében, felső légúti betegség vagy más interkurrens betegség késleltetheti a választott eljárást; más késések valószínűleg növelik az operatív szövődmények kockázatát. Azokban az esetekben, amikor a működési kockázat meghaladja a sérvtől eredő potenciális problémák kockázatát, a nem operatív megfigyelés bölcs.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: