Freebies a rákbetegeknek

Freebies a rákbetegeknek

1. Távolíts el mindent

2. Kényeztesse magát

3. Tegyük fel saját ujjongó csapatát

4. Fogja meg a kezét a háztakarítással

Kanadai források

Egyéb hasznos szervezetek

Kanadai források

Egyéb hasznos szervezetek

Ha kanadai lakos vagy, javasoljuk, hogy látogassa meg a Leukémia programot Lymphoma Society of Canada weboldal további vérrák információk és erőforrások Kanadában.

A Child’s Voice Alapítvány

A hátrányos helyzetű gyermekek fizikai és érzelmi jólétének támogatása és javítása olyan termékek és szolgáltatások nyújtásával, amelyeket egyébként a kormányzati, biztosítási vagy egyéb szervezetek nem biztosítanak. A gyermekeket rendszerint egy egészségügyi vagy szociális gondozó szakemberei utalják a szervezetre.

Programok közé tartozik az Angel Hair for Kids és a Kids Life-Line. A segítségnyújtás típusai többek között, de nem kizárólag, a következő példák:

Alex Lemonade Stand Alapítvány (ALSF)

A gyermekkori rák okozta pénzek és a tudatosság növelése – különösen az új kezelések és gyógymódok kutatása -, valamint arra ösztönözni és felhatalmazni a többieket, különösen a gyermekeket, hogy részt vegyenek és különbséget tegyenek a rákos gyermekek számára.

BC Rákellenes Ügynökség

A rákellenes kezelés spektruma, a megelőzés és a szűrés, a diagnózis, a kezelés és a rehabilitációig; a rák előfordulási gyakoriságának csökkentése, a rákos megbetegedések halálozási arányának csökkentése és a rákos betegek életminőségének javítása érdekében

Kanadai vérellátás

Vér- és vértermék-ellátás menedzselése a kanadaiak számára; nonprofit, jótékonysági szervezet.

Canadian Cancer Society

A rák felszámolása és a kanadai rákban élő emberek életminőségének javítása; az önkéntesek nemzeti közösségen alapuló szervezete. A programok a helyszíntől függően változnak, bár a rákkal kapcsolatos információk és támogató szolgáltatások Kanadában is elérhetőek.

Kanadai Cancer Recovery Foundation

Segítségnyújtás gyermekek és felnőttek számára, akik rákdiagnosztikai nehézségekkel szembesülnek; a mentális, szociális és érzelmi jólét javítása, miközben minimalizálják a rák okozta aggodalmakat.

Rákellenes Támogató Közösség (CSC)

Támogatás, oktatás és remény támogatása a rákos betegek számára; annak biztosítására, hogy a rák által érintett minden embert a cselekvés által megerősített és a közösség által fenntartott tudás felhatalmazza.

Childhood Cancer Canada Alapítvány

Célja a rákos gyermekek és családjaik életminőségének javítása a kutatás, a támogatás és az erőforrások támogatásával.

CML Kanadai Társaság

Segítségükkel csökkenteni a szenvedést és javítani a CML betegek gondozását és életminőségét; támogatást, oktatást és tájékoztatást nyújtson a CML-ről, a jelenlegi és felmerülő kezelésekről és kutatási kezdeményezésekről a CML és családjaik számára élő emberek számára.

Kábítószer-lefedettség Kanada

Amerikai hospice alapítvány

Az Amerikai Hospice Alapítvány vezető szerepet tölt be a hospice kialakításában és alkalmazásában, valamint az ápolói filozófiájában azzal a céllal, hogy növelje az Egyesült Államok egészségügyi rendszerét és a hospice szerepét.

Nemzetközi Hospice Egyesület Palliatív ellátás (IAHPC)

Együttműködni és dolgozni a fejlett életveszélyes betegek és családjaik életminőségének javítása érdekében a hospice és a palliatív ellátás programok, az oktatás, a kutatás és a kedvező politikák világszerte történő előmozdításával.

Nemzetközi Waldenstrom Macroglobulinemia Alapítvány (IWMF)

Kölcsönös támogatás és bátorítás a Waldenstrom makroglobulinémiai közösségének és más, a betegség iránt érdeklődő embereknek.

Annak érdekében, hogy a kanadaiak számára ingyenes járatokat végezzenek, akiknek pénzügyi szükséglete van, és egészségügyi ellátást kell nyújtaniuk.

Lymphoma Canada

Lymphomás betegek és lymphoma közösség megerősítése oktatással, támogatással és kutatással.

Lymphoma Foundation Kanada

Az LFC oktatást és támogatást nyújt, támogatja az orvosi kutatásokat, hogy megtalálja a nyirokcsomók gyógymódját, és támogatja a lymphoma betegek kezelését és gondozását.

Make-A-Wish Kanada

Az életveszélyes orvosi feltételekkel rendelkező gyermekek kívánsága, hogy az emberi tapasztalatot gazdagítsa reménységgel, erővel és örömmel.

Myeloma Canada

Az oktatás és támogatás biztosítása, a myeloma tudatosítása és a klinikai vizsgálatokhoz és az új kezelésekhez való hozzáférés javítása érdekében tett erőfeszítések támogatása

Szent Jude Nemzetközi Kiküldési Program

A katasztrofális betegségek túlélési arányának javítása világszerte, a tudás, a technológia és a szervezeti készségek átadásával.

A Nemzeti Gyermekrák Társaság

A rákos gyermekek és családjaik életminőségének javítása világszerte.

Wellspring Cancer Support Foundation

A Wellspring széles körű rákellenes támogatási programokat és szolgáltatásokat kínál, díjmentesen, a rákos betegek és az őket gondozó emberek érzelmi, szociális, pszichológiai és információs igényeinek kielégítésére.

A rák költsége: Mennyit fizetnek a kanadaiak?

VIGYÁZZA ELŐRE: Előnézet 16 × 9-es “Rák költsége”

TORONTO – Ott van a rák, amelyen Pierette Breton küzd, és ott van az a félelem, hogy leküzdhetetlen gyógyászati ​​számlákkal fedezzék a kezelést.

2009 októberében a Breton-ban diagnosztizálták neuroendokrin tumorát a hasnyálmirigyében. Metasztatizálódott a májába és a csontjaiba. Egyetlen gyógyszer segített neki a rák elleni küzdelemben, de egy hetet meghaladó 8 ezer dollárért.

Néhány hónapon át a cég biztosítója fedezte a számlát. Ezt követően a biztosítási brókerek arra figyelmeztették a Breton-ot, hogy cégének díjainak meredek emelkedésnek kell lennie. Már betegszabadságot kapott a munkából, és havonta több ezer dollárt fizetett a gyógyszereiért, nem volt elfogadható.

“Rémálom volt számomra. Ez túl stresszes, néhány nap alig tudsz megbirkózni az ajtó kijárásával “- mondta Breton a Global News-nak.

Sajnos Breton története nem abnormális a kanadaiak számára, akik a rákkal küzdenek.

A rákkezelés meghatározhatja a pénzügyi jövőjét

Egyes kanadaiak sorsát – az egészségügyben és az orvosi ellátásban – végül a drogok határozzák meg, amelyek remélhetőleg megmentik őket. Ha kezelési tervet adnak a szájon át alkalmazott gyógyszerekkel a IV. Kórházi terápia helyett, akkor a betegeknek esetleg ki kell fizetniük a zsebükből, attól függően, hogy hol élnek Kanadában.

Deborah Maskens mindent látott: egy PEI-ben szenvedő beteg, aki meg kellett fizetnie az otthonát, hogy felszabadítson egy kis pénzt. Párok Nova Scotia-ban, akik pénzt megtakarítottak a megmentésükért, ami megmenthetné az életet. Családok Ontario-ban, akik max hitelkártyákat vásárolnak több kezelést.

Ami még rosszabb, látta néhány beteget, akik úgy döntenek, hogy nem fogják csődbe csalni a családjukat. Ehelyett teljesen elutasítják a kezelést.

“Ha rákbetegek vagyunk a 65 évesnél fiatalabbak a szájon át szedett gyógyszereknél, akkor fizeti a jelzálogát, a számláit, és most fizetnie kell a rákos gyógyszerekért. A szomszédos páciens, akinek szüksége van egy IV-re, nem fizet korlátot vagy jövedelmet tekintet nélkül, és két héten belül megkezdődhet “- magyarázta Maskens.

– Nem lehet hátrányos megkülönböztetni egy rákos páciensét egy másiktól – mondta.

A maszkensek előrehaladott vese rákja van, de az orális gyógyszerei krónikus állapotba fordítják a betegséget. Tudja, hogy a helyzet ritkaság: teljes körű lefedettséggel rendelkezik a jelenlegi gyógyszeres kezeléséhez.

Ő a Cancer Cancer Canada alapítója – a szervezet összeállítása után vezette a CanCertainty nevű projektet, amely kampányt követel, amely tisztességes és egyenlő hozzáférést igényel a rákellenes gyógyszerekhez. Eddig 35 kanadai rákszervezet csatlakozott az ügyhöz.

Most, hogy milyen kanadaiaknak kell fizetniük a rákos kábítószerek miatt, szájon át változik az országban. Nyugat-Kanadában nem számít, mennyire jutnak be a gyógyszerek a rendszerbe, a betegek nem szembesülnek a kifizetés terhével, vagy nem várják a lefedettséget.

– Nem csak akkor fizetsz nulladik dollárt, de elhagyod az onkológus irodáját, és menj le a teremben, hogy vegye fel a tablettákat és menjen haza – magyarázta Maskens.

Ontario és az atlanti-kanadai Kanadában a lefedettség, a háztartás jövedelmére, a magánbiztosítására (ha van ilyen) és a tartományi gyógyszeres tervén alapuló levonások és patchwork megoldások labirintusa. És a betegek gyakran várnak hat-nyolc szorongó hetet, miközben mindez rendeződik.

Törekvés a fejlesztésekre

Miután rákos megbetegedést diagnosztizáltak, egy onkológiai csoport hozza létre a kezelési tervét a Kanadában jóváhagyott legjobb gyógyszerek alapján, hogy küzdjön az adott betegséggel. A kezelés típusa függ a rák típusától, a színpadról és a tartományi irányvonalakról, állítja Lauren Dobson-Hughes, a Canadian Cancer Society közügyek vezető vezetője.

A rákos megbetegedések sok típusához egyre gyakoribbá válnak a szájon át szedett rákos gyógyszerek – a terápiák mintegy 60 százaléka otthoni opciók, tipikusan tabletták vagy öninjekciózható anyagok. Egyes betegek számára a kórházi tartózkodás és a kényelem a saját otthonukban biztosítja számukra a szabadságot.

De hacsak nincs magánbiztosa a munkáltatójától vagy a közvagyonától a tartományon keresztül, akkor a számláján a horgok vagy. A szájon át szedett rákos gyógyszerekkel kapcsolatos egy hónapos átlagár körülbelül 6000 dollár – és a kezelés egy évig vagy tovább tarthat.

Miközben a Maskens és a CanCertainty nyomást gyakorolt ​​a tartományokra a változásokra, a kanadai rákos szövetség vonzó a szövetségi kormány számára, hogy szabványosítsa a lefedettséget.

“Amikor a rákos megbetegedésen keresztül jár, nem szabad aggódnia a gyógyszereinek árával kapcsolatban, és nem szabad eldöntenie, hogy milyen gyógyszerekre van szüksége, hogy megpróbáljon pénzt megtakarítani. Nem szabad aggódnia, hogy a tábla vagy a gyógyszerek között választani kell “- mondta Dobson-Hughes a Global News-nak.

“Mindannyiunknak szerepe van a kormányokban való szerepjátékban, növelve azt, amit fedeznek, és kik fedik le őket, így csökkentik a pénzügyi terheket, a vállalatokban, hogy igazolják, miért töltik fel az általuk felszámított díjakat és a miénkhez hasonló szervezeteket, hogy álljanak fel a rákos betegeknél” – mondta.

Ha többet szeretne megtudni Kanadában a szájon át terjedő rákos kábítószer-lefedettségről, nézze meg a 16×9-es szombat 19-kor.

Címkék: ,
Tovább a blogra »